W jakiejkolwiek siłowni ważny jest ekwipunek do ćwiczeń. Naturalnie jeżeli pominiemy fakt, że miejsce takie wyekwipowane jest w kilka atlasów, jakie również w swej konstrukcji prognozują wmontowanie odpowiedniego miejsca żeby usiąść, czy choćby oprzeć się. Ławeczka taka może być również umocowana na stałe, jak również może być elementem, jaki jesteśmy w stanie przenieść. Jest to przeważnie metalowa konstrukcja z miękkim, obitym cerą materiałem. Ważne aby materiał ów był sztywny oraz nie ulegał nadmiernym wgnieceniom, albowiem to na nim się kładziemy, bądź też także na nim siadamy. Najprawidłowiej jeżeli ławeczka taka jest tak stworzona, iż można częściowo ją podnieść, tak że tworzy się coś w odmianie oparcia.

W owym czasie to możemy wykonać parę pobocznych ćwiczeń, na inne partie mięśni. Nieodzownym detalem tego rodzaju oprzyrządowania są przynajmniej dwa statywy, jakich wysokość jesteśmy w stanie regulować – sprawdź także orbitrek. Są to stabilne stojaki, na których umieszczamy gryf z ciężarkami. Przy ławeczce takiej jesteśmy w stanie zrealizować większość bazowych ćwiczeń, choć w odróżnieniu od atlasu, przy co niektórych z nich nieodzowny będzie nam ktoś do pomocy. Ławeczka taka jest też idealnym miejscem na wyćwiczenie mięśni brzucha, ponieważ wolno na niej ćwiczyć skłony, innymi słowy tak zwane brzuszki.

Należałoby tu wspomnieć, iż ten sam ciężar, jaki podnosimy na ławeczce ma prawo się wydawać trochę cięższy, aniżeli w przypadku kiedy podobne ćwiczenie wykonujemy na atlasie, gdzie maszynerie są tak stworzone, by umożliwić nam jak najwygodniejsze mocowanie się z ciężarami. W siłowni z pewnością spotkamy się z wieloma ciężarkami. Co poniektóre z nich nakładane są na tak zwane gryfy, czyli metalowe rurki, które z całych sił staramy się podnieść możliwie najwięcej razy. Gryf jest tak skonstruowany, iż ma nadzwyczajną przestrzeń do chwytania, zawsze osłoniętą od tej, gdzie zakłada się następne krążki, tak by te nie przesunęły się w kierunku naszych dłoni. Gryf taki jesteśmy w stanie także nazwać sztangą i po każdej mamy wydzielony takiej samej długości odcinek, gdzie wsuwane są ciężarki. Ich waga jest dość różna i mogą one ważyć 10, czy 20 kg, ale także odszukamy tu krążki 1-, 2-kilogramowe.