Rynek usług ślubnych jest dzisiaj wyjątkowo mocno rozwinięty oraz nikt nie wątpi w to, że oferując pomoc w organizacji ślubu wolno niezmiernie niemało zarobić.

Zespoły muzyczne, które od lat zajmują się oprawą muzyczną takich imprez oraz mają ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku, nie muszą przejmować się płynnością pieniężną a najlepsze za jedną noc inkasują nawet do dziesięciu tysięcy. Wybitnie pożądanym fachowcem w tym dniu jest też fotografik, który będzie dyskretnie dokumentował przebieg ślubu oraz przeprowadzi sesję zdjęciową, z której fotografie będą dla państwa młodych pamiątką ślubu na długie lata. Najlepsi fotografowie umieją zaaranżować olśniewające sesje oraz odnaleźć niesamowite lokalizacje – co w wielu przypadkach ma mnóstwo pokaźniejsze znaczenie niż dobry sprzęt. By fotografia ślubna po latach podobała się nie mniej, aniżeli na początku, robiący ją profesjonalista musi wykazać się nie tylko kompetentnym ustawieniem parametrów obiektywu czy przesłony, niemniej jednak musi w głównej mierze przekonać młodych do współpracy ze sobą oraz pozowania w ten czy inny sposób.

Stworzenie pięknej pamiątkowej fotografii ze ślubu to nadzwyczaj ważne zadanie dla fotografa, który akompaniuje młodej parze w tym wyjątkowym dniu a następnie poleca fotoalbum. Niewątpliwie fachowcy od ślubów mocno różnią się od innych fotografów, którzy specjalizują się w bardziej komercyjnych zamówieniach oraz muszą przede wszystkim mieć doświadczenie w tej dyscyplinie. Do zrobienia stosownego zdjęcia ze ślubu nie wystarczy bowiem nawet perfekcyjny sprzęt – niezbędna jest wiedza oraz poczucie estetyki weselnej, jaką każdy fotograf tworzący zdjęcia wyrabia w sobie dopiero z od czasu do czasu.

Zrobienie setek zdjęć młodej parze zezwala odpowiedniej zrozumieć, jakie są nadrzędne wyzwania stojące przed aranżującym sesję ślubną – wypada przede wszystkim dotrzeć ze swoją wizją do tych, jacy mają w tym czasie być modelami oraz pozować. Przekonanie przyszłego małżeństwa do całkowitego zaufania sobie jest tutaj podstawą do udanej współpracy – na zdjęciu natychmiast widać albowiem otwartość, spontaniczność oraz zaangażowanie młodych w odgrywane sceny. A mądrze i oryginalnie zaplanowana sesja sprawia takie same pozytywne wrażenie, zarówno pięć, jak oraz pięćdziesiąt lat po ślubie.