Oryginałem biustonosza, inaczej tej części bielizny damskiej, która okrywa tylko piersi był płaski napierśnik z lat 20-tych ubiegłego wieku. Dziesięć lat w następnej kolejności kobiety nosiły już biustonosze wymodelowane, innymi słowy uwidoczniające oraz unoszące, a nie tuszujące kobiece piersi. Miseczki biustonoszy szyto z kilku warstw tkanin, dokładnie formowano całym systemem zaszewek oraz zakładek. Zapinane były z tyłu.

Oczywiście w latach trzydziestych biustonosze stały się niezmiernie legendarne i uniwersalnie noszone, co ukoronowało opracowaniem numeracji dla rozmaitych rozmiarów miseczek, co weryfikuje https://hurtownia-lorena.pl/legginsy-damskie. Ciekawostka, że dokonała tego znana jednostka gospodarcza zajmująca się później wytwórczość filmową. Kolejna dekada, lata 40-te, to czas wojenny, innymi słowy lata stracone jeśli chodzi o nowinki w modzie.

Tudzież w latach 50-tych tych nowinek jest już całkowicie sporo. Kobieta lat 50-tych miała być bardzo kobieca, z wyeksponowanym biustem oraz naświetlona talią. Przekłada się to na modę na suknie z rozległymi dekoltami, ściągnięte mocno w talii oraz z kolosalnymi, rozkloszowanymi spódnicami. Jeżeli chodzi o bieliznę, to biustonosze z tego czasu były sztywne, o miseczkach w kształcie prawdziwego stożka, a przebojem stały się biustonosze bez ramiączek, z drutami oraz wstawkami usztywniającymi.

Niewątpliwie przemysł bieliźniarski zrewolucjonizowały wynalazki dodatkowych włókien sztucznych. Te pierwsze, to nylon, włókna poliamidowe oraz poliestrowe, występujące pod przeróżnymi nazwami handlowymi w różnych państwach europejskich oraz w Ameryce. Ich popularność wynikała z tego, iż były relatywnie tanie w produkcji, co przekładało się otwarcie na cenę gotowych wyrobów.

Prócz tego nadzwyczaj łatwo poddawały się farbowaniu oraz drukowaniu, co dawało możliwość oferowania klientkom majętnej gamy barwnej wyrobów. Wytwarzano z nich tkaniny, dzianiny, dżerseje, koronki, a z tego z kolei szyto wszelkie możliwe rodzaje bielizny. Bielizna ta dodatkowo była łatwa do prania oraz konserwacji. Włókna syntetyczne używano również w produkcji bielizny nocnej, która od lat pięćdziesiątych rozpoczęła się różnicować w zależności od wieku kobiet. Powstawały modele nocnej bielizny, a przede wszystkim piżam przeznaczone dla młodzieży.