Kodeks to forma wyznaczania norm jaka dotyczy niemalże każdą dziedzinę usług czy też aktywności różnorodnego rodzaju. Nie inaczej jest jeżeli gra toczy się o geodetów. Dla ludzi zaprzątających się tym fachem istnieje specjalna ustawa z siedemnastego mają tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego roku pod tytułem „Prawo Geodezyjne i Kartograficzne”. Dokument ten jest dosyć obfity w wszelkiego rodzaju czyny jakich ma okazję się dopuścić geodeta a czego bezwzględnie mu się zabrania. W dokumencie tym jest wiele podpunktów odnoszących się do rozmaitych struktur aktywności do jakich należy geodezja.

Pośród nich specyfikujemy: przepisy całkowite, służbę geodezyjną i kartograficzną, prace geodezyjne i kartograficzne, ewidencję gruntów i obiektów, inwentaryzacje i ewidencję sieci uzbrojenia obszaru, rozdzielanie nieruchomości, państwowo zasób geodezyjny i kartograficzny, upoważnienia zawodowe do wykonywania osobnych funkcji w dyscyplinie geodezji i kartografii, przepisy karne oraz przepisy przejściowo końcowe. Stworzenie tego dokumentu było kwestią bezcenną ponieważ dzięki niej geodeci końcu tak w gruncie rzeczy dostali narzędzie do pracy.

Wielu z nas na pewno stanęło w sytuacji kiedy tak właściwie potrzebowali by pomocy eksperta, z dziedziny jaką jest geodezja – geodeta Poznań. W jaki sposób się okazuje trudno odkryć geodetę w internecie, czy też biuro które zajęło by się wyznaczeniem dokładnego miejsca, w jakim stanie stworzony przez nas dom. Dzieje się tak głównie ze względu na fakt że większość firm oraz prywatnych geodetów postanowiło podjąć stało współprace z jednostkami zaprzątającymi się drukowaniem różnorodnego rodzaju map. Geodeci wolą tę formę ponieważ zapewnia im ona stałe zatrudnienie i dużą liczbę zleceń za czym idą też pieniądze.

Skutkiem tego też w celu odnalezienia geodety który zajmie się naszą klarowną indywidualną sprawą najprawidłowiej udać się do gminy czy też inspektoratu budowlanego gdzie na pewno dostaniemy jakiś numer telefonu czy też adres e-mail kontaktowy do eksperta. Jeśli to nie pomoże możemy spróbować popytać wśród znajomych. Jest to nawet korzystniejsza opcja ponieważ pozwala na odszukanie taniego i wypróbowanego geodety który na pewno wyznaczy wszystko tak jak powinno to wyglądać zgodnie z projektem