Miłośnicy podróżowania, kiedy planują wczasy, zazwyczaj muszą wybierać między zwiedzaniem a wakacjami. Swoistą nowością w biurach podróży są podróże rodzaju 7+7. Propozycje tego typu to na ogół objazdówka, do jakiej dołączyć wolno 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w krajach basenu Morza Śródziemnego, jednak nie tylko. Coraz chętniej turyści wyjeżdżają też na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja. Pełen uroku kraj przyciąga zarówno perfekcyjną przyrodą, jak również i niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zatrzymać się w Dubrowniku, Splicie czy Trogirze. Niezwykle atrakcyjne są również chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wprost zobaczyć należy Park Narodowy Krka i bajkowe Plitvickie Jeziora.

Turkusowe jeziora połączone ze sobą systemem wodospadów to niezapomniany widok, a pełny park od lat figuruje już na liście globalnego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji wolno wybrać się z jednym z biur podróży lub ewentualnie uczynić realestate-honeste.com nieruchomości w Chorwacji. Różne wycieczki do Chorwacji oraz krajów sąsiednich można co roku znaleźć w turystycznych katalogach. Letnie miesiące to czas świetny, żeby zaplanować wakacyjny urlop. Nie zawsze jednakże wspaniałym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz to więcej osób z zapałem zwiedza pozostałe kraje Europy. Dużą popularnością cieszy się obecnie Chorwacja, która słynie z niższych cen, doskonałych zabytków, pięknej przyrody oraz idealnej, letniej pogody. Tobie, którzy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, najczęściej decydują się na ujrzenie tych najogromniejszych chorwackich atrakcji. Zaliczają się do nich bez negowania najogromniejsze miasta kraju.

Uwagę zwraca przede wszystkim Dubrownik, którego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est także Split inaczej najogromniejsze miasto Chorwacji. W tym imponującym, starym chorwackim mieście w wspaniały sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie oraz austriackie. Nie sposób też ominąć Trogir. Tu z kolei wypada ujrzeć zabytkową starówkę, ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII stulecia. Wielu wędrowców nie poprzestaje na samym tylko zwiedzaniu i decyduje się na ponadprogramowe wczasy w Chorwacji.