Od zawsze damy dbały o siebie w nieco inny sposób, niż mężczyźni. Makijaż, pomalowane paznokcie, maseczki i wiele, wiele innych. Dla mnogości reprezentantek płci ślicznej makijaż wydaje się rzeczą niezbyteczną, bez jakiej nie umieją żyć. Damy wszelkiego ranka spędzają sporo okresu przed zwierciadłem z całym repertuarem kosmetyków. Jest to dla nich, podobnie jak dla mężczyzn golenie zarostu, codzienna wprawa. Makijaż uzyskiwany na co dzień, jest jednak zgoła inny, niż makijaż realizowany, np. na świętowanie zaślubin czy ważną prywatkę w jednostce. Wówczas kobiety udają się na ogół do szczególnego zakładu kosmetycznego albo zawierzonej kosmetyczki, jaka profesjonalnie absorbuje się zdobieniem ciała i twarzy.

A makijaż permanentny kielce jest to optymalne wyjście dla czynnych kobiet, które nie mają najzwyczajniej w świecie czasu na wykonywanie makijażu, a chcą pozostać niezmiennie ładne oraz zachować świeży wygląd. W pierwszej kolejności należy wspólnie z klientką ustalić przede wszystkim kolor kresek, jakie zostaną narysowane, wszystko powinno pozostać dopasowane do aparycji. Następnym krokiem jest ustalenie kształtu narysowanych kresek, i tutaj należy wziąć pod szczególną uwagę owal twarzy, jak i naturalne linie, w przypadku makijażu permanentnego, będą to linie brwi, lub kontur ust.

W wypadku rysowania brwi, stosowanymi kolorami będą zwykle czarny bądź brązowy, zaś w wypadku ust każda by oryginalny kolor był zbliżony do tego naturalnego. Czas wykonywania takiego zabiegu trwa przeważnie od jednej godziny do trzech, co jest zależne oczywiście od tego, ile elementów twarzy chce się poddać zabiegowi wykonania makijażu permanentnego.

Przed wykonaniem należy oczywiście zdezynfekować skórę. Kiedy już klientka wybierze kształt kresek, które mają zostać wykonane, linergistka nakreśla je w pierwszej kolejności prostą kredka, następnie zaś przystępuje do zabiegu wykonania makijażu permanentnego. Tutaj pigment pozostaje wprowadzony do warstwy naskórka za wsparciem wyjątkowego urządzenia. Po wykonanym zabiegu kosmetyczka poddaje skórę, na której był wykonywany zabieg, powtórnej dezynfekcji oraz nakłada krem, który ma właściwości łagodzące dla podrażnionej skóry. Mogą się wytworzyć nieduże strupki, które same odpadną oraz pod żadnym pozorem nie można ich zdrapywać. Po kilku dniach zaczerwienia i podrażnienie, jak oraz strupki, znikną. Będzie wolno już wtedy podziwiać efekty wykonania makijażu permanentnego.