Od domostwa pana młodego, do domu panny młodej, a w następnej kolejności do kościoła lub też urzędu cywilnego i w końcu na salę weselną jest spora droga. Właśnie dlatego należy zadbać, żeby w trakcie takiej podróży dało się słuchać i odczuwać, że zbliża się konwój samochodów weselnych. Dekoracje wozów to kolejny punkt dla organizatorów. Jeżeli korzystamy z korporacji, jaka wie, jak dekorować auta lub organizuje wesele – wtenczas nie mamy się czym przejmować. Jeżeli tudzież nie wynajmujemy specjalnego auta lub ewentualnie nie mamy ludzi, którzy załatwią za nas takie kwestie – dekoracje weselne dedykowane na auta są naszym problemem. Trzeba wyselekcjonować dekoracje, by upiększyć auto.

Przeciętna wstążeczka zaczepiona przy lusterku auta nie wystarczy. Należałoby dołączyć balony, kolosalny weselny wieniec na maskę i szczególne wstęgi, które będą otaczać całe auto. Do tego doczepia się nieraz puszki z tyłu auta, by robiło ono jeszcze więcej huka. To zależy od dystansu, jaki trzeba pokonać. Jeśli jest to dystans w gigantycznej mierze większy – w owym czasie rezygnuje się z puszek. Na szczęście auta mają klaksony, które umieją sprawiać huk. Nie da się ukryć, że kwiaty są dostateczną dekoracją przy wielu uroczystościach. Wesele także należy do takich obrzędów.

Tu dekoracje w postaci kwiatów to już standard – przetestuj także kieliszki weselne. W wielu przypadkach wybiera się kwiaty białe, które oznaczają czystość oraz w głównej mierze piękno tej wspaniałej chwili. Barwa biały to również odniesienie do białej sukni ślubnej. Takie ozdoby powodują, że sala weselna, kościół lub też nawet auto, którym podróżuje para młoda staje się unikalne. Niemniej jednak bez dobrego przygotowania nie uda się nam przymocować do auta wszelkich akcesoriów, a to może być kłopotem.

Jeśli w takim razie nie mamy pomysłów – należałoby zaangażować znawców. Trzeba także pamiętać o jednej, niezmiernie znaczącej kwestii. Kwiaty zamawia się dużo wcześniej. Kolosalne zamówienia realizowane są z wyprzedzeniem. Skutkiem tego nie wolno zostawić kwestii dekoracji kwiatowej na ostatnią chwilę, to najzwyczajniej w świecie nie zda egzaminu i sprawi, że wesele nie będzie tak ładne. Do tego dopuścić po prostu nie wolno oraz takich reguł należy się trzymać.