Malutkie dzieci są bardzo ruchliwe. Jakkolwiek taka jest ich natura oraz przywilej. Przez to niejednokrotnie niestety ulegają miarodajnym upadkom oraz stłuczeniom. Zapłakane wtenczas wracają do domu oraz szukają ratunku u własnych mam. A one naturalnie zdają sobie sprawę z tego, że nawet najniższe rany u dzieci wypada podać dezynfekcji, aby nie doszło następnie do prawdopodobnego zakażenia oraz infekcji. Najczęściej robią to przy użyciu wody utlenionej, jednakowoż na rynku dostępne są również inne preparaty do tego przeznaczone.

Najistotniejsze jest najzwyczajniej w świecie dogłębne oczyszczenie skaleczenia z piachu, lub innego brudu i naklejenie plastra. Rany bezsprzecznie mogą mieć różnorodne wgłębienia i wielkości. W następstwie tego z tymi groźniejszymi przyzwoiciej jest się udać do lekarza. Dezynfekcji podlegają również rany pooperacyjne. Bowiem, aby kurowanie ukończyło się pomyślnie trzeba co raz zmieniać własne opatrunki i nieustannie dbać o to, aby nie wdarło tam się zakażenie. Odkażanie odbywa się za pomocą metod fizycznych i chemicznych.

A wszystko zależy od tego, jaki materiał jej podlega. Dezynfekcji nie podlegają tylko nasze rany, cera, czy ręce. Bowiem równie istotne dla zdrowie i bezpieczeństwa jest sterylizowanie rozmaitych powierzchni. Dbać o to muszą szczególnie osoby prowadzące własny gabinet kosmetyczny, stomatologiczny, czy zakład fryzjerski. Albowiem usługi jakie one pełnią muszą być przeprowadzane w czystych pomieszczeniach i przy pomocy zdezynfekowanych narzędzi. Ilość klientów przez nich obsługiwana jest pewnie wysoka i nie mogą one sobie zezwolić na zaniedbania na tej płaszczyźnie – wskutek tego przetestuj tunel do dezynfekcji. Równie ważna jest także dezynfekcja pomieszczeń szpitalnych. Nie tylko sal operacyjnych, jakkolwiek też sztampowych sal, w których leżą chorzy.

Czyszczenia odbywają się na co dzień, albowiem każdego dnia odwiedzają chorych znajomi, czy członkowie rodziny, którzy są potencjalnymi nosicielami bakterii oraz innych wirusów. Drobnoustroje przenoszą się bo droga kontaktową, lub przez powietrze. Każdy z nas ma prawo je przynieść na swoich butach, czy kurtkach. Wskutek tego władze szpitala już od jakiegoś czasu wprowadziły nakaz noszenia specjalnych ochraniaczy.