Ergonomiczność to ważna cecha foteli biurowych proponowanych przez firmę Fotelove. To stricte fotel biurowy ergonomiczny wpływa na bezpieczeństwo i wygodę pracy. Dopasowanie konkretnego fotela do pracownika powoduje, że będzie on sprawniej wypełniał swoje zadania. Praca przy komputerze związane jest z występowaniem takich uciążliwości jak ból pleców, albo napięcie mięśni. Dlatego perfekcyjnym rozwiązaniem jest dopasowanie fotela, dzięki jakiemu można czuć się świetnie.

Szczególnie, gdy w pracy spędza się wiele czasu. Kiedy fotel posiada dodatkowo atest wyrobu medycznego, to wyjątkowo opłaca się przyjrzeć mu się bliżej. Oznacza to, że skonstruowany on jest w taki sposób, żeby odciążać plecy w trakcie dłuższej pracy siedzącej. Jako, że pracownicy mają różnice we wzroście i wadze, to pracodawca powinien zakupić fotel, jaki posiada funkcję regulacji głębokości siedziska a także regulowane w pionie podłokietniki. Dobrze będzie także skierować wzgląd na możliwość regulacji siły nacisku oparcia na kręgosłup oraz na mechanizm zsynchronizowany. Wówczas w czasie regulowania oparcia siedzisko samodzielnie dostosowuje się do pracownika. Dogodnym rozwiązaniem jest również zastosowanie zagłówka, umożliwiającego zminimalizowanie odczucia bólu w karku lub w szyi. W Fotelove można kupić innowacyjnie zaprojektowane modele, zawierające możliwość regulacji wysokości zagłówka oraz jego kąta odchylenia.

Ergonomiczny fotel w każdym przypadku dopasuje się do osoby z niego korzystającej. Trzeba zwracać uwagę na parametry jakimi są: wysokość, użyteczność a także całościowa wygoda wynikająca z wykorzystania fotela. Design jest również nie bez znaczenia, o ile komuś będzie zależało na tworzeniu spójnej aranżacji w biurze. Bardzo ważnym czynnikiem są podłokietniki. Oddziałują one na właściwe ułożenie sylwetki. Stopy pracownika muszą zostać bezwzględnie położone na posadzce, a kolana muszą być ugięte pod kątem 90 stopni. O tym trzeba wiedzieć.