Lato to czas szaleństw, szczególnie w modzie oraz jak najbardziej we włosach. W końcu nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, jesteśmy w stanie wypuścić je na wolność oraz zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, jaka kusi kolorami, wywołuje, że mamy znacznie więcej odwagi na eksperymenty. Dlatego także jeżeli nawet do tej pory nie należałyśmy w żadnym wypadku do popleczniczek strojenia głowy, to najwyższa pora się przełamać oraz pobawić osobistą fantazją.

Współczesna oferta daje tak kolosalny wachlarz wyboru, że mamy naprawdę wielkie pole do popisu. Małe oraz duże kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I gwarantuje idealna wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od paru sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta nowatorska, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie i bez życia, jak u nimfy. Współczesna ma energię w sobie i na głowie.

Dlatego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów tuż przy opuszczeniu ich w dół, a potem ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie łatwa opaska z kwiatem i olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z beztroskimi latami dziecięcymi, jakkolwiek także z gadżetem, jaki jak bumerang powraca co jakiś czas do świata mody. Chociaż raz na parę sezonów robi furorę, w rozmaitych wcieleniach, więcej o tym na domenie internetowej odmładzające fryzury dla 40 latki.

Od czasu do czasu spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy bądź też samochodu, niejednokrotnie w formie spinki, jeszcze innym razem bezpośrednio na ubraniu. Również fryzjerzy sięgają po nią z rozkoszą, z tym, że jest ona o dużo mniej formalna, aniżeli ta na warkoczach z antycznych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul lub ewentualnie inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem i kształtem.

Ozdoby do włosów formie kokard imponują ferią barw i inwencją. Te najprostsze, na które pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Można je nabyć w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak i wersji dziennej, lekkiej oraz z przymrużeniem oka. Ostatnim przebojem są kokardy z włosów, jaki to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest dużo instruktaży, jak zrealizować ją sobie samodzielnie, można również sięgnąć po gotowe ozdoby z dodatkiem naturalnych włosów oraz już możemy poczuć się jak celebrytka z gazet. Mała rzecz, a dodaje optymizmu oraz cieszy.