Rozlicznych sposobów upięcia w oknach firan i zasłon jest chyba tak samo wiele jak pań domu. Każda kobieta ma własne triki oraz metody na to, żeby firanki prezentowały się jej zdaniem najpiękniej oraz stanowiły ważny element dekoracyjny w domu. Najczęściej sposobów zawieszania firan uczymy się w domu, od własnej mamy, pomagając jej w wypełnianiu domowych obowiązków i przekazujemy je potem swoim dzieciom.

Czasami wolno podpatrzeć ciekawe sposoby upięcia u znajomych podczas towarzyskiej wizyty, a następnie wykorzystać je u siebie w domu. Najczęstszy dylemat, jaki pojawia się w czasie większych porządków, w trakcie których myjemy okna i zmieniamy firany, to kwestia, czy zapinać je na gładko, tak aby nie powstała najdrobniejsza fałdka lub również zdecydować się na różnorodnego rodzaju marszczenia: drobne bądź też obfite. Wszystko zależy od tego, jaki rezultat zamiesza się uzyskać – wypróbuj firanka. Warto pamiętać, iż marszczone firanki dodają wnętrzu domowego klimatu, ale optycznie mogą zmniejszać małe oraz niskie pomieszczenia.

Coraz więcej osób zamiast popularnych w ostatnich latach żaluzji szuka innych rozwiązań na dekorację kuchennych okien. Żaluzje są konkretne oraz ładnie komponują się z większością wnętrz mieszkalnych, niemniej jednak schematyczne firanki napotykamy w kuchniach równie w szeregu przypadków. Jest to powiązane z faktem, iż adekwatnie dobrane firanki sprawiają, iż kuchnia nabiera niesłychanie przytulnego, ciepłego charakteru. Białe, ozdobione falbankami i pełnymi wdzięku wzorkami firaneczki łączą się z domem rodzinnym oraz sielankowymi obrazkami domków rysowanymi przez dzieci dla swoich mam.

Trzeba naturalnie pamiętać o tym, iż kuchnia to pomieszczenie, w jakim mnóstwo się dzieje, w następstwie tego każda ozdoba okienna będzie się brudzić znacznie szybciej. Niekoniecznie też firanka kuchenna ma obowiązek sięgać podłogi. Wystarczy długość do parapetu czy też nawet tylko do połowy okna. To wystarczy, by atmosfera kuchni stała się rodzinna oraz pełna miłych skojarzeń. Wolno się także zdecydować na atrakcyjną zazdrostkę. Wiele zależy od fantazji oraz gustu i wystroju kuchni.