Kiedy tak właściwie zakładamy Internet, z reguły w ogromnej ofercie dostajemy także urządzenie pozwalające nam na odbieranie danych wysyłanych przez operatora oraz przesyłanie ich do stworzonego przez nas komputera. Nie nieczęsto jest to złączenie wykorzystujące skonstruowany przez nas telefon. Urządzeniem tym jest albo modem, lub router. Jest to niewielka skrzynka ze szczególnymi wejściami, w wielu przypadkach także wyposażona w diody, które nam oznajmiają, czy Internet jest podłączony oraz powinien działać. Sprzedawca zaoferuje nam takie urządzenie, jakie na starcie zacznie przyzwoicie działać.

Niemniej jednak możemy także sami zakupić taki router – w owym czasie jednakże musimy się liczyć z tym, że być może nasze urządzenie będzie miało ustawione inne parametry oraz będziemy musieli je skonfigurować. Jesteśmy w stanie poradzić się konsultantów, jacy powinni posiadać wiedzę na temat, jak zrealizować całą operację. Jest także szansę na wejście na witrynę firmy, jaka odpowiada za urządzenie i tam powinna być zakładka dotycząca danych technicznych oraz potencjalnych problemów.

Mimo to jeżeli stworzony przez nas Internet nie działa, wówczas dzwonimy do operatora i w trakcie rozmowy ustawiamy właściwe dane, a o kompletnym przedsięwzięciu krok po kroku informuje nas konsultant. Jeśli problem nie ustępuje musimy uczynić, czy nasze urządzenie nie ma usterki – tu pomoże airmax internet. Jeśli jest funkcjonalne, a problem nie znika należy to zgłosić, a wtedy firma zobligowana jest do wysłania do nas fachowców, którzy rozwiążą problem. Nie zapominajmy również o tym, by przy zakupie routera sprawić, czy posiada on łącze Wi-Fi. Jest to bezprzewodowa opcja przesyłania danych. Że pomimo, że za pomocą kabli jesteśmy w stanie zdobyć łączność z komputerem, to urządzenie zapewni nam odbieranie danych na tablecie, laptopie, a nawet w telefonie komórkowym.

Należałoby także żeby zwrócić uwagę na to, ile konkretne urządzenie ma wstąpić, jeżeli chcemy na przykład podłączyć do sieci parę komputerów. Słusznym, a tanim routerem na rynku często okazuje się być urządzenie firmy TP-Link. Produkt tej firmy zdolny jest do odbierania danych o prędkości transmisji nawet 500 Mb/s, jakkolwiek wówczas za taką skrzynkę zapłacimy znacznie więcej.