Innowacyjnie zaprojektowane elektrobębny przeznaczone do realizowania zadań lżejszych oferuje dystrybutor Hard – met. Jest to dystrybutor wielu renomowanych producentów, wobec czego można spodziewać się, że oferta z takiego zakresu będzie doskonale przygotowana.

Zaprezentowane pod linkiem http://hard-met.pl/oferta/elektrobebny-do-zadan-lekkich wyznaczone są do transportu lekkich oraz często zapakowanych już towarów. Często działają one na taśmach przenośnikowych. Ich szczelna obudowa sprawia, że części takie nad wyraz dobrze sprawdzają się w transportowaniu takich materiałów, jakie wymagają utrzymania czystości. Wskazane elektrobębny można wobec tego wykorzystać w licznych dyscyplinach przemysłu. Jako użyteczny podzespół taśm przenośnikowych mogą osiągać nawet 98% sprawnego działania. Wynika to z projektu elektrobębnów, gwarantujących niższe straty związane z tarciem. Elektrobębny wykazują stopień ochrony IP66 i IP67, co wskazuje iż będą odporne na wpływ czynników takich jak: woda, pył, chemikalia, oleje, smary, czy tłuszcze. Ze względu na to, że oferowane elektrobębny są zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, nie zajmą nazbyt wiele miejsca.

Z tego względu, kiedy ktoś w magazynie nie dysponuje zbyt dużą przestrzenią, to wskazane elementy będą dla niego idealnym rozwiązaniem. Wyłącznym elementem, jaki będzie wystawać poza obudowę jest albowiem puszka elektryczna albo przewód. Zwarta konstrukcja elektrobębnów oferowanych w Hard – met eliminuje także potrzebę dokupienia innych elementów. Elektrobębny można umyć pod ciśnieniem i nie obawiać ich uszkodzenia. Bardzo dobrze będą nadawały się do przemysłu spożywczego, ze względu na zrobienie ze stali nierdzewnej albo kwasoodpornej. Zleceniodawca podczas składania zamówienia może personalizować typ pokrycia elektrobębna, aby mieć pewność, że nie zniszczy się on w takich okolicznościach, w jakich będzie używany. W zależności od potrzeb, jak i budżetu, elektrobębny mogą zostać wykonane z przekładniami polimerowymi, aluminiowymi lub stalowymi. Katalogi elektrobębnów udostępnione są na stronie sprzedawcy.