Studnia oznaczana wąskorurową, to taka gdzie poziom wody w studni zwiększył się pod działaniem ciśnienia. Studnia taka znajduje się kilka metrów niżej terenu. Sposób zrealizowania otworu w przestrzeni jest taki sam jak mają szyby głębinowe z rurą osłonową, niemniej jednak w tej pozostaje tylko rura filtracyjna, jaka pozostaje opuszczona do warstwy wodonośnej. W studni bez rury osłonowej, gdzie pułap wody jest podniesiony wykorzystuje się pompy ssące czy też napędzane ręcznie.

Możliwe jest również zastosowanie, tak jak w wypadku studni głębinowej z rurą osłonową, pompy głębinowej. Jest to możliwe tylko w wypadku zamontowania malutkiej pompy głębinowej, jeżeli średnica rury filtracyjnej na to zezwoli. Obudowa studni stanowi betonowy krąg, w wypadku zamontowanej pompy ssącej ma obowiązek być on pokryty szczelną pokrywą. Tudzież jeżeli zainstalowana jest pompa z opuszczonym tłokiem, czyli napędzana ręcznie, to montuje się ja bezpośrednio do kręgu. Żeby polepszyć warunki dopływu wody do studni, nasypuje się warstwę żwiru. Zarówno pompy, jak i hydrofory to sprzęty montujące w studniach, służące do poboru należytej ilości wody oraz zapewnienie słusznego ciśnienia w instalacji domowej – przetestuj znacznie więcej na AT AQUA – czyszczenie studni. Hydrofory są użytkowane w studniach płytszych, jakimi są studnie abisyńskie.

Komplety hydroforowe są w stanie czerpać wodę ze studni o głębi blisko 7- 8 metrów, zapewniają stałe ciśnienie wody za pomocą pompy oraz zbiornika wodno- lotniczego. Hydrofor, tak jak pompy mają takie samo użycie do zasilania wody ze studni. Studnie głębinowe o głębokości powyżej 8 metrów są zasilane w pompy głębinowe. Pompa jest urządzeniem, jaka wytwarza ciśnienie pomiędzy wlotem do pompy, a wylotem z niej, umożliwiając przepływ wody. Przedsięwzięcie pompy jest uzależnione od kilku szczegółów, pomiędzy innymi wirnika, tłoka, membrany, jakich celem jest sprężenie wody. Pompy głębinowe instalowane w studniach głębinowych umożliwiają pobór wody z niej w należytych ilościach oraz przepływie pod słusznym ciśnieniem do instalacji domowych.