Jest to jedna z w najwyższym stopniu kultowych metod usuwania zmarszczek mimicznych. Bazuje ona na wstrzykiwaniu w wskazane miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. W większości wypadków jest wstrzykiwane w górne części buzi i w okolicach ust. Bazuje to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w którym uformowała się zmarszczka. Jest też wykorzystywany jako wypełniacz w celu powiększenia ust.

Teraz coraz częściej wykorzystuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wdrożony w gabinetach medycznych oraz nie wymaga anestezje – przetestuj Botox Kraków. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a również z chorobą mięśni. Będzie to zabieg chwilowy i należy go regularnie powtarzać. Żeby nie posiadać jakichkolwiek skutków ubocznych, należałoby chodzić do renomowanych gabinetów medycznych, w których zabieg pozostaje wykonany przez porządnego profesjonalistę.

Jest to jeden z najczęściej użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z w najwyższym stopniu przyjaznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż należy pamiętać, iż zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie powtarzany. Dziś nadzwyczaj słynnym sposobem na poprawę designu jest medycyna estetyczna.

Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Wykonuje się go, w celu ograniczenia uciążliwych i dokuczających zmarszczek mimicznych, by skóra na twarzy była ujędrniona i gładka. Botox wykorzystywany jest także w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, czyli hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego bądź częściowego rozluźnienia mięśnia. Funkcjonowanie botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Trzeba zaznaczyć, że po leczeniu mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one niemniej jednak delikatny charakter i są krótkotrwałe.