Należyty makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów całej sztuki upiększania twarzy. Do jego wykonania potrzeba albowiem nie tylko wprawy, lecz także odrobiny fachowej wiedzy. Jeżeli prawidłowo dopasujemy kolory i kreski do tęczówki stworzonego przez nas oka i kształtu powiek, możliwe jest osiągnięcie prawdziwej metamorfozy. Właściwie zaadaptowane kolory cieni i kredek optycznie otwierają oczy, uwydatniają ich barwę i doskonale ożywiają całą naszą klarowną twarz. Umiejętny rysunek kreski natomiast, koryguje kształt oka, a właściwa szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w najwyższym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim należy wybierać kolory zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, codzienności, srebrzystości oraz granaty. Tęczówka zielona doskonale współgra z kolorem wrzosowym, purpurowym oraz fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych warto zdecydować się na kredkę brązową bądź brunatną. Piękno ciekawych oczu brązowych najpoprawniej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane bądź też oliwkowe – czasami jednak przyda się lifting powiek. Czaru i uroku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to sprawa pierwszorzędna dla pań, wyruszających o poranku do pracy.

Makijaż, w jakim zjawiamy się w jednostce gospodarczej, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny i ordynarny, a jego zadaniem jest wyłącznie dyskretnie uwydatniać walory naszej idealnej urody i sprytnie ukrywać istniejące mankamenty natury. Najistotniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. W następstwie tego tak ważne jest profesjonalne dobranie podkładu do posiadanej karnacji oraz kolorytu skóry. W celu zatuszowania prawdopodobnych wyprysków bądź też cieni pod oczami, trzeba zastosować korektor, pomnąc żeby jego barwa była o odcień jaśniejsza od narzuconego fluidu. Na dzień o wiele prawidłowiej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Wolno wybrać na przykład odcienie beżowe, brzoskwiniowe, czy delikatne szarości. Istotne jest także obłaskawienie, w szeregu przypadków niesfornych brwi. Jeśli są krzaczaste oraz gęste, można użyć bezbarwnego żelu, jaki uporządkuje je we dobry sposób. Brwi delikatne i jasne należy przyciemnić trochę kredką lub też cieniem do powiek. Na koniec tuszujemy rzęsy oraz nakładamy trochę delikatnej pomadki na usta.