Od paru lat gigantycznych powodzeniem wśród nowożeńców cieszą się zupełnie odmienne od stereotypowych sesje zdjęciowe. Przede wszystkim pracują przy nich artyści fotograficy, którzy przygotowują całkowitą dokumentację zdjęciową obejmującą przygotowania do wesela, samą ceremonię i wesele. Fotografia weselna w gruntownie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale leżące na podłodze, ostatnie poprawki sukni weselnej, florystka przygotowująca bukiecik, pudełko z obrączkami – oraz dużo, wiele innych detali zatrzymanych w kadrze, a stanowiących całość.

Też sama ceremonia weselna pokazywana jest w inny sposób – wstrząsające zbliżenia, np. tylko na ręce pary młodej z obrączkami, fragmenty kościoła z jakimś stopującym wzrok detalem, przypadkowe lecz wybitnie wyraziste tło dla nowożeńców. Fotografia weselna, wybitnie nowatorska, pokazująca wyjątkowość uroczystości, zatrzymująca sekundę w miejscu, na zawsze – tak pracuje fotograf ślubny Kraków. Dawne fotografie były nadzwyczaj statyczne, bez emocji, jedynie i wyłącznie dokumentujące powstały fakt. Świeżo poślubieni małżonkowie w kolorze sepii.

Pewnego dnia oglądałam album zdjęć ślubnych córki moich przyjaciół, jaki prawdę powiadając zachwycił mnie. Kompletna sesja zdjęciowa przygotowywana była przez jednego z artystów fotografów młodego pokolenia. Dopiero tutaj zobaczyłam, jaką drogę fotografia ślubna przeszła od dostojnej, markowej sepii do zastopowanej w kadrze dynamiki ruchu i energii.

Nie było wyłonionego planu do ekspozycji nowo poślubionych współmałżonków. Sesja zdjęciowa wyszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, wśród pędzących aut, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakby przeniesiona z innego świata. W szczególe zdjęcia były zachwycające poprzez uchwycenie na nich wprost fantastycznego kontrastu – rewelacyjnie ubrana młoda para w bieli i czerni, radosna i świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących wozów powszedniej rzeczywistości.

Fotografia ślubna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w fantastyczną całość. Wydawałoby się, iż miejski ruch nie jest trafnym tłem dla śnieżnobiałej sukni, lecz zdjęcia wykonane o zmierzchu, z odruchami samochodowych reflektorów w tle na pewno będą zapamiętane przez oglądających.