Potrzeba mamą wymysłów. To powszechnie kultowe wyrażenie jest w pełni oryginalne oraz ma wdrożenie w niezmiernie wielu miejscach oraz dyscyplinach. Szczególnie w odniesieniu do rzeczywiście wolnych rynków, gdzie popyt i podaż nie są sztucznie regulowane przez państwo. To właśnie dzięki temu ludzie jak wyłącznie widzą okazję, by zarobić to ją od razu starają się wykorzystać. Jest to cecha ludzi przedsiębiorczych, a ta kwitnie, kiedy nie jest niepotrzebnie powstrzymywana. Taksówki także powstały z potrzeby i obserwacji ludzkich potrzeb. W momencie, gdy auta stały się coraz bardziej rozpowszechnione, to okazało się, iż istnieje całkowicie spore grono osób, które są w stanie zapłacić istotnie więcej za przewiezienie ich w komfortowych warunkach z jednego miejsca w drugie. I preferują to zdecydowanie znacznie bardziej aniżeli o dużo tańszą komunikację miejską. Przyczyny ku temu były w zasadzie dwa. Jednym z nich był prestiż – co niektórym nie wypada wozić się autobusami. A drugim wygoda – po udanej zabawie wolno w jej wydatki wliczyć sobie jeszcze powrót taksówką do domu.

Wspólnie z rozwojem sieci taksówkowych, także na tym rynku zaczęło się robić ciasno z powodu obszernej konkurencji. Poszczególne sieci oraz sami taksówkarze poczęli wypatrywać sposobów, żeby zwiększyć swoje przychody, lub ewentualnie chociażby zagwarantować godziwe przeżycie. Idąc tropem swoich perfekcyjnych konsumentów, taxi serock zaczęły specjalizować się w wożeniu pasażerów z niektórych konkretnych miejsc, które są nieraz odwiedzane przez ich ewentualnych klientów. Zacieśniając współpracę np. z popularną w mieście restauracją, przy obopólnej korzyści, taksówkarze dążyli do tego, by numery ich korporacji były jedynymi, jakie pojawiają się w danym lokalu w przeróżnych miejscach, jak np. portiernia, czy szatnia.

Także personel jest w takich wypadkach informowany, iż widząc, iż kontrahent chce skorzystać z taksówki, żeby w takiej sytuacji oferować zamówienie takowej. Numery odnajdują się też nieraz przy stolikach. W zasadzie to układ nadzwyczaj wartościowy dla wszystkich osób. Dla samych taksówkarzy, bo mają stałe i odpowiednie źródło zarobków i ciągle korzystających z naszej oferty kursów, dla restauratorów, albowiem wiedzą, że taka jednostka gospodarcza, która odnosi wymierne korzyści, nie pozwoli sobie na złą obsługę gości. I finalnie sami goście mogą posiadać nadzieję, na przewóz w solidnych cenach, a już z pewnością nie w przesadzonych cenach.