Dermatolog absorbuje się chorobami skóry, włosów i paznokci. Oszustwem jest, że wyłącznie młodzi ludzie są docelowymi pacjentami. Faktycznie, to z reguły oni cierpią na trądzik. Z tej racji odwiedzają gabinety dermatologiczne. Schorzenia skórne przytrafiają się jakkolwiek wszystkim. Kto ma okazję się udać do dermatolog? Starsi ludzie mogą borykać się choćby z powikłaniami pocukrzycowymi. Taka skóra jest wybitnie podatna na wszystkie zmiany. Jest mniej jędrna i elastyczna. Wolniej się aktywizuje. Ciężko narażone na ostry przebieg chorób skórnych są niemowlęta lub też niesłychanie małe dzieci. Ich młodziutka i cienka cera jest jak papierek lakmusowy.

Niezwykle prędko reaguje na nieprawidłowe działania organizmu. Jest niezwykle delikatna. Wymaga w związku z tym wyjątkowych zabiegów kuracyjnych. Pacjentami dermatologów są nieraz osoby dorosłe, które wróciły ze słonecznego urlopu. Mogą pojawić się u nich zmiany czyrakowe. Dermatologa odwiedzają też osoby z poparzeniami lub też odmrożeniami skóry. Osoby długotrwale chorujące odwiedzają gabinety dermatologiczne regularnie, inni leczenie grzybicy kraków stosują cyklicznie. Dermatologia jest dyscypliną medycyny. Zajmuje się chorobami skóry oraz jej wytworów innymi słowy włosów oraz paznokci. Nazwa tej nauki wywodzi się od łacińskiego słowa dermatologia. Derma świadczyła w języku greckim cerę, a słowo logos świadczyło naukę. Dermatologia stała się dziedziną nauki na przełomie XVIII oraz XIX wieku. Jej miejscem urodzenia był legendarny Hopital Saint-Louis w Paryżu.

Dermatologia dzieli się na kilka pomniejszych specjalizacji. Skutkiem tego również będzie istniało kilka profesji lekarzy dermatologów. Są w takim razie: dermatologia kosmetyczna, dermopatologia, immunodermatologia, dermatologia dziecięca i teledermatologia. Liczne gabinety prywatne oraz publiczne dermatolog wspomogą w wielu choróbskach. Dermatolog przeszczepi włosy. Usunie laserowo tatuaże, znaki wrodzone bądź też bielactwo. Dokona również laserowej depilacji włosów. Posłuży się fototerapią, w tym wąsko i w szerokim zakresie pasmowym UVB. Przy pomocy kriochirurgii wspomoże pozbyć się brodawek oraz nowotworów cery. Dla alergików zrobi też testy na cerze.