Bardzo w szeregu przypadków ludzie nie zdają sobie sprawy z tego w jaki sposób i gdzie mogą odnaleźć biuro detektywistyczne. W pewnych sytuacjach ogłoszenie ich jesteśmy w stanie zobaczyć w gazecie, niemniej jednak nie w każdej. Tutaj niezastąpionym źródłem informacji na ten temat jest Internet. Wystarczy, iż skorzystamy z wyszukiwarki internetowej. Jeśli mieszkamy znaczącym mieście, wystarczy jedynie wpisać biuro detektywistyczne. Wyświetli nam się w owym czasie kompletna lista biur. Biura te dopiero tak w zasadzie od niedawna cieszą się powodzeniem. Uprzednio nikt nie myślał o korzystaniu z ich usług. Ale czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia, wskutek tego w pewnych momentach powinniśmy skorzystać z usługi detektywa, kiedy policja nie jest w stanie nam pomóc.

Nieraz ich metody są skuteczniejsze, dlatego ludzie powierzają im zlecenia. Należy liczyć się z tym, iż taka usługa kosztuje. Jakkolwiek bywają sytuacje, kiedy pieniądze odgrywają drugorzędną rolą. Przykładowo w wypadku zaginięcia bliskiej osoby. Co w współczesnych czasach zdarza się coraz częściej. Wychodzą z domu oraz nie wracają.

Powodów takiego postępowania może być dużo. Ludzie korzystają z usług biur detektywistycznych z przeróżnych przyczyn. Poszukują zaginionej bliskiej dla nich osób, mąż sprawdza wierność żony bądź żona męża czy najzwyczajniej w świecie potrzebują jakiś wiadomości. Detektywi w czasie wykonywania swoich zleceń gwarantują naturalnie dyskrecję. A co jest identycznie ważne podejmują się oni każdego zlecenia. Prowadzą swoje działania zarówno na terenie kraju, jakim sposobem i poza nim. Nie stanowi dla nich kłopotu pojechanie do innego państwo i tam poszukiwanie osób.

Naturalnie robią to jeżeli mają ku temu przesłanki. By odszukać detektywa, jakiego zasięg działania wykracza poza granice państwa wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej biuro detektywistyczne – więcej na biuro detektywistyczne. Ewidentnie miasto może być inne. Wszystko zależy od tego, gdzie tego detektywa wypatrujemy. Po pewnym czasie otrzymamy listę biur. Strony internetowe ich zawierają dogłębne wiadomości na temat pracy oraz sposobu ich działania.