W rozwiązywaniu własnych kłopotów na ogół funkcjonujemy osobiście lub też wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakowoż zdarzają się i takie sytuacje, kiedy nasza wiedza, doświadczenie, czas jakim dysponujemy czy najzwyczajniej w świecie możliwości – okazują się być nie starczające, ponieważ mimo usilnych starań, próśb oraz gróźb, rezultat naszych działań jest cały czas taki sam, czyli żaden.

Sporo z tych sytuacji zdołałoby odszukać prędkie oraz szczęśliwe zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do adwokata. Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, gdy nieuczciwy kontrahent ciągle lekceważy nasze upomnienia o zwrot należności, sąsiad bezustannie bezczelnie parkuje na naszym trawniku, uparcie twierdząc, że to jego własność, a stworzony przez nas pracodawca w dalszym ciągu regularnie dokłada sobie do pensji z opisującej nas wypłaty. Takimi przeszkodami z pewnością zajmie się adwokat – kancelaria adwokacka Zabrze, jaki może tam, gdzie my nie możemy oraz posiada wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym spotkaniu jest w stanie ocenić nasze szanse co do korzystnego zakończenia sprawy. Wie w które drzwi zapukać, do kogo wykonać telefon oraz jakie pismo wystosować. Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie adoruje żyć według nałożonych odgórnie, twardych reguł. Nie wszystkie z tych zasad zdają się nam być sprawiedliwe i słuszne. Z kolei ich liczba, rozmaitość sprawia, że znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy mecenas, zaś my – szare myszki – w szeregu przypadków nawet nie jesteśmy świadomi, gdy je łamiemy. Jednakowoż czasami buntujemy się przeciwko nim świadomie, a są i tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając spasione tomiska kodeksów oraz stosy prawnych przepisów.

Wszystko ładnie oraz nadzwyczajnie, póki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte. A wtedy biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy oraz w porę nie odwiedzimy mecenasa. Jeżeli jest to prawdziwy fachowiec, który zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to jesteśmy w stanie spać spokojnie, ale pod warunkiem, iż jesteśmy „niewinni” lub nasza wina jest wątpliwa. Jeśli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, jakiej uskuteczniliśmy świadomie, z zimną krwią, to adwokat może grzecznie odmówić udzielenia pomocy. Lecz nie musi, z tym że taka usługa ma okazję być nieco droższa.