Obecna propozycja kredytów zwłaszcza tych związanych z większym kupnem np. nieruchomości jest na rynku gigantyczna. Stereotypowy człowiek ma poważny kłopot by rozeznać się w tym gąszczu przepisów i obwarowań i wybrać dla siebie jak w największym stopniu przydatną ofertę. W następstwie tego powstały biura doradztwa pieniężnego.

W takim biurze nie wyłącznie dowiemy, w co inwestować, ale także, jaki kredyt będzie w naszej sytuacji pierwszorzędny. Co ważne pracownicy takiego biura są fachowo przygotowywani do swoich zadań. W ogromnej ofercie biura pośrednictwa pieniężnego mają kilkadziesiąt banków i instytucji walutowych. To oni wybierają te w najwyższym stopniu korzystne i przedstawiają klientowi, a potem za niego uregulują wszystkie formalności.

Klient jedynie musi podpisać umowę o pośrednictwo. I chociaż firmy takie pobierają prowizje to jednakże komfort z ich korzystania jest ogromny. Przeciętny konsument nie musi obwiać się kruczków w umowie napisanych małym drukiem, bowiem doradca kredytowy wyjaśni mu w przystępny sposób wszelkie niedociągnięcia oraz plusy przygotowanych przez niego ofert. Jest to rozwiązanie wygodne również dla tych osób, które choć znają się odrobinę na prawie i bankowości to niemniej jednak nie mając wolnego czasu na bieganie od placówki jednego banku do drugiego w celu szukania kredytu na jak bardzo dobrych warunkach. Też oni niesłychanie ochoczo wybierają usługi doradcy finansowego.

Gdy zamierzamy zakupić mieszkanie własnościowe do remontu należałoby wziąć kredyt hipoteczny z niewielkim zapasem. I zapas ten wykorzystamy na dokończenie bądź zrobienie kapitalnego remontu. Jeśli nie weźmiemy kredytu z zapasem to remont zrobimy to z bieżących kosztów. Dlatego należałoby wziąć większy kredyt by muc zrobić remont i wprowadzić się do innowacyjnego mieszkania, wtenczas odpadają nam koszty czynszu, energii, wody itp. Doradcy finansowi będą odradzać nam większy kredyt, bowiem to pokaźniejsze wydatki. Niemniej jednak gdy będziemy przymuszeni utrzymywać dwa mieszkania bądź mieszkanie i dom to masz budżet ma okazję tego nie wytrzymać i wówczas doradcy doradzą nam żebyśmy wzięli kredyt gotówkowy. Musimy też wiedzieć, iż kredyt gotówkowy jest o wiele droższy od hipotecznego, bo jest rozłożony na znacznie mniej rat.