W współczesnych czasach mamy do czynienia z wieloma obszarami użytkowymi, jakie pokrywają pomieszczenia, odnajdujące się w kwestii naszych codziennych zainteresowań. Przynależą do nich chociażby płytki, czy panele podłogowe, to właśnie dzięki którym nasze mieszkanie, lub też dom przybiera dobrych kształtów, a jego wnętrze przyciąga wzrok oraz powoduje zazdrość u zwiedzających. Jedną z możliwości pokrywania różnych przestrzeni są także nawierzchnie gumowe oraz inne odmiany typu korkgeschaft.de. Nie stosuje się ich niemniej jednak w pokojach zamkniętych, przeznaczonych do typowego użytku, takich jak oczywiście mieszkania, czy domy. Byłoby to na pewno nie praktyczne, a też niezbyt ładne, o czym świadczy ponadprzeciętna, jakkolwiek brzydka struktura przestrzeni tego typu. Stosuje się jej zazwyczaj na otwartym terenie, a renomą cieszą się najbardziej obiekty sportowe, takie jak chociażby bieżnie biegowe oraz stadiony lekkoatletyczne.

Z racji tego, iż znajdują się na zewnątrz są w stanie upajać się realizacją każdego swego zadania, a także nasycać wzrok, przykuwać uwagę i ładnie wyglądać. Nie da się zamaskować, iż coraz częściej powstają nowe obiekty sportowe, to właśnie dzięki czemu mamy możliwość zastosowania specjalistycznych rozwiązań w celu pokrycia ich powierzchni użytkowej. Przyczyny takiego działania są przeróżne. Społeczeństwo uświadomiło sobie w końcu, że de facto sport to zdrowie oraz przyzwoicie byłoby o uprawiać, a dodatkowy stadion, czy boisko są idealnym pretekstem do tego. Okazuje się, iż powierzchnie gumowe perfekcyjnie radzą sobie, jako rozwiązanie na tego rodzaju obiektach sportowych. Nie tylko wyglądają ładnie, jakkolwiek przede wszystkim fachowo, to właśnie dzięki czemu nie musimy narażać się na zbytnie wyśmiewanie z zagranicznych gości, czy podróżników, którzy przecież niezmiernie chętnie odwiedzają tego typu budynki, czy otwarte przestrzenie.

Przemyślane rozwiązania zezwalają na utworzenie interesującej architektonicznie płaszczyzny, która będzie przepiękną kompozycją oraz połączeniem materiału gumowego z innymi elementami. Sprawę trzeba niemniej jednak zostawić specjaliście z zakresu architektury przestrzennej oraz jego zdolnością.