Oryginalne materiały pojawiają się na rynku z różnych okazji oraz jakikolwiek segment wyczekuje czegoś kompletnie innego. Materiały wykorzystane w produkcji chociażby stroju dla sportowców powinny być stosownie przygotowane oraz zaprojektowane przede wszystkim z myślą o komforcie trenującego, jakkolwiek przede wszystkim jego wynikach na współzawodnictwach sportowych.

Istnieje coraz to więcej firm, jakie nie zastanawiają się jednak nad tym, w jaki sposób zastosować na obszerną skalę własne włókniny – ich nadrzędnym celem jest stałe badanie innowacji i udoskonaleń w dziedzinie tkaniny technicznej czy krawieckiej, tak żeby później te współczesne tkaniny wyprzedawać na skalę masową wszystkim zainteresowanym producentom ubrań czy tapicerki samochodowej. Nikt nie ma wątpliwości, że świat zawodowego sportu zmienił się nie do poznania, od kiedy średnia włóknina stosowana do uszycia doświadczonego kostiumu, choćby pływackiego czy narciarskiego, powstaje w wyniku niemalże kosmicznych analiz i wartych miliony dolarów badań – znacznie więcej na stronie internetowej ortalion. Osiągnięcie śladowej przewagi w oporze powietrza lub wody przez jednego zawodnika ma okazję przełożyć się na te parę centymetrów przewagi nad rywalami, jakie na imprezach rangi olimpijskiej lub mistrzowskiej w wielu przypadkach decydują o załapaniu się do strefy medalowej. Nie wyłącznie jednakże w sporcie na masową skalę prowadzi się dzisiaj badania nad przewagą, jaką daje przeznaczenie takich a nie innych tkanin.

Wszystko za sprawą tysięcy młodych oraz pomysłowych projektantów, jacy próbują na własną rękę sprzedawać rozmaitej maści ubrania czy dodatki modowe dla nowych pokoleń, wykorzystując przy tym materiały tak oryginalne i praktycznie zapomniane, jak chociażby filc. Dzisiaj ten archaiczny materiał sprawdza się idealnie i miłośniczki mody wydają dziś krocie na torebki oraz inne dodatki z tego materiału, chociaż jeszcze pół wieku temu noszenie ich uznane byłoby za unikalny brak smaku. Te stałe zmiany trendów oraz pojawianie się odważniejszych i o wiele bardziej otwartych na eksperymenty pokoleń, gwarantują rozkwit prac nad przeznaczeniem nowatorskich włóknin.