Przyjście na świat dziecka to dla znacznej większości rodziców kolosalne szczęście. Długie chwile wymagania wynagrodzone zostają szczęśliwym gaworzeniem maleństwa. Co niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne i więcej. Nie da się zamaskować, że utrzymanie jednego dziecka dużo kosztuje.

Nabycie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a w głównej mierze środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz to droższe. Tak w takim razie rodziciele wieloraczków mają pod tym względem mnóstwo trudniej. Z pewnością czeka ich dużo wydatków powiązanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest kupno trafnych wózków i fotelików samochodowych. Nie musimy się niemniej jednak obawiać, że będziemy mieli problemy z ich zakupem, ponieważ producenci tego rodzaju ekwipunków wychodzą naprzeciwko także rodzinom wielodzietnym.

Kiedyś rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to niezwykle niepraktyczne i niewygodne, bo na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. Dzisiaj wytwarzane są specjalne wózki bliźniacze – sprawdź recaro wózek dziecięcy. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, lub też jedno za drugim. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Wózek, w którym dzieci siedzą obok siebie jest szerszy niż normalny wózek, absorbuje więcej miejsca na chodniku, może być wobec tego mniej praktyczny jeśli sporo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, niemniej jednak dłuższy-nie możemy się wychylić, by ujrzeć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, jakie uwielbiają mieć wszystko na oku ma prawo być to mała niedogodność. Istnieją także wózki dla trojaczków i czworaczków, jakie w Polsce są mniej popularne, jednakowoż łatwo dostępne na zagranicznych portalach zakupowych. Nieco bardziej trudnym tematem są foteliki dziecięce. Tu niestety nie da się niczego wykoncypować, każde dziecko, dla jego własnego bezpieczeństwa, musi mieć swój własny fotelik, poprawnie zamocowany w samochodzie.