Nowe metody pracy w agencji detektywistycznej Prodetektyw w połączeniu z doświadczeniem specjalistów przynoszą każdorazowo doskonałe skutki. Detektywi w standardowej pracy wykorzystują także dotychczasowo zdobyte kontakty zawodowe. Okażą się one przydatne przy wielu zadaniach operacyjnych. O randze firmy świadczą korzystne opinie klientów oraz wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie usług detektywistycznych.

Firma Prodetektyw posiada również licencję 007063 wydaną przez Komendanta Stołecznego Policji oraz ubezpieczenie OC. Firma funkcjonuje w całej Polsce oraz w Unii Europejskiej. Doświadczeni detektywi do czynności ukierunkowani są profesjonalnie. Zachowują dyskrecję oraz wysoki poziom usług.

Świadczenia szpiegowskie obejmują: sprawy kryminalne, sprawy rozwodowe, obserwację, podsłuchy, wywiad gospodarczy, pomoc osobom w sytuacjach kryzysowych za granicą, eksmisję niechcianego lokatora, usługi prywatnego kierowcy i ochronę osobistą oraz Osint. Zakres współpracy ukazany jest na stronie biura. Zleceniodawcy mogą szczegółowo zorientować się w tym, co jest dla nich udostępnione. Licencjonowani detektywi gwarantują, że usługi będą korzystne. Początkowo upewnią się, że dana sprawa ma szanse na rozwiązanie.

Kiedy okazałoby się, że nie, to uczciwie poinformują zleceniodawcę. To jest dowodem tego, że prywatny kierowca wszystkie czynności ma ukierunkowane na interes klienta. Często podejmowane zlecenia w firmie detektywistycznej Prodetektyw to: sprawy rozwodowe, sprawy kryminalne, wywiady gospodarcze, windykacja długów, eksmisja niechcianego lokatora, czy wykrywanie podsłuchów i lokalizatorów. Zleceniodawcy z chęcią korzystają też z prywatnej profesjonalnej ochrony. W wypadku, gdy chodzi o sprawy rozwodowe podejmowane są przez agencje detektywistyczne różne techniki: od tradycyjnej obserwacji poprzez metody zaawansowane. Są one opracowane na bazie nabywanych umiejętności. Pozwalają wykryć różne zachowania współmałżonka, mogą wykluczać lub potwierdzać zdradę.