Propozycje na niebanalne trunki, jakie można odnaleźć na stronie Tragos Del Mundo warto rzeczywiście spróbować. Wówczas wprowadzi się trochę świeżości do karty alkoholi, jakie się zazwyczaj pije, a dodatkowo można będzie pozytywnie zaskoczyć swoich gości. Wystarczy na przykład spojrzeć pod link https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, by dowiedzieć się, jak wykonać tradycyjną oraz cechującą się wyrazistym smakiem pochodząca z Chile Borgonę. Burgund to napój z czerwonym winem i truskawkami. Trzeba naszykować go w dużych rozmiarów dzbanie. Trzeba przyznać, że jest to rzadko spotykana mieszanka, świetna na ciepłe dni. To trunek orzeźwiający.

Można go zrobić na początku lata, w czasie sezonu na truskawki. Internauta powinien zwrócić uwagę na to, żeby nie zjeść zbyt dużo truskawek z tego napoju, gdyż nasączone alkoholem mogą szybko odurzyć. Przepis na Burgundię jest łatwy do zrobienia. Wynika to z tego, że zawiera niewiele elementów. Do zrobienia wakacyjnego, pochodzącego z Chile trunku potrzebne są: butelka czerwonego wina, 500 gram truskawek, kostki lodu i mała łyżka cukru. Najpierw myje się i sieka owoce. Następnie, miesza się je z cukrem oraz odstawia na pół godziny. Do słoika należy wlać wino oraz macerowane owoce. To wszystko należy wymieszać i wlać do dzbana.

Wcześniej, dodając do dzbanka kilka kostek lodu, by napój schłodzić. Jest to dobra alternatywa dla osób, które chcą zasmakować w wakacje czegoś innego. Można również decydować się na inne napoje, opisane na Tragos Del Mundo. Jest to z kolei opcja na deszczowe i chłodne wieczory Navegado poprawi nastrój. Nie można pominąć 5 głównych składników w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru. Często do robienia Navegado stosuje się młode wina owocowe, takie jak Merlot albo Syrah. Wśród dodatków dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, listki hibiskusa.