Dla giełdowych inwestorów rozgrywanie poza parkietem giełdowym jest raczej mało pociągające. W stałym wydawaniu swojego majątku na nowatorskie akcje najróżniejszych spółek widzą oni bowiem nie tyle możliwość pomnożenia fortuny, co poniekąd szanse spełnienia swoich ambicji o prowadzeniu dużej marki do jeszcze większego sukcesu. A osoby mające akcje najogromniejszych światowych korporacji mogą w zasadzie w pewnych momentach czuć, że mają realny wpływ na losy świata.

Nie dziwi w takim razie, iż osoby blisko połączone ze światem inwestorów giełdowych w wielu przypadkach myślą o sobie w odmianach ludzi przyjaźniejszych, przygotowanych do życia na wyższym poziomie, ofiarowanych do administrowania karierami obszernych spółek. W istocie jednak ich umiejętność odczytywania rynków pod żadnym pozorem nie jest poprawniejsza niż w przypadku innych ludzi. To co ich jednak odróżnia od tysięcy chętnych do inwestowania ludzi świata to sprzeczności majątkowe.

By zagrać na giełdzie i skutecznie pomnażać własne aktywa nie wystarczy jedynie sama zdolność czytania raportów i komunikatów giełdowych i śledzenie medialnych spekulacji oraz plotek ekonomicznych. Tutaj najważniejsze jest posiadanie środków, które można bez ograniczeń i bez strachu o własne życie przenosić z jednego podmiotu do drugiego, zyskując na drobnych przyrostach i tak dochodząc do należytej pozycji.

Duża grupa ludzi posiada fenomenalne zdolności analityczne, jednakowoż bez pieniędzy nie są w stanie dostać się do finansowej elity parkietu giełdowego. Dla tych ludzi droga do ogólnoświatowych rynków finansowych w żadnym wypadku jednakże nie musi być zamknięta a wprost przeciwnie – w ostatnim czasie rynek kantor bitcoin wrocław oferuje nadzwyczaj szerokie możliwości bogacenia się. Dla kolosalnego kapitału granie na walucie to proces zanadto czasochłonny oraz mało opłacalny, by tracić siły na dokonywanie nieskończonych transakcji walutowych. Gigantyczny kapitał może ewentualnie zainwestować w systemy informatyczne pozyskujące w imieniu funduszu inwestycyjnego walutę z prędkością paru transakcji na sekundę.