Pośród wielu produktów jakie znajdują się w hurtowni Progress można też zamawiać profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów jako ważny osprzęt w każdym zakładzie fryzjerskim. Opłaca się kupować takie o zwiększonej mocy, odnośnie jakich wiadomo, że mogą poradzić sobie nawet z najgrubszymi oraz gęstymi włosami. Mocne maszynki do włosów będą również w większej mierze ergonomiczne oraz można spodziewać się, że w konkretnym zakładzie będą mogły posłużyć na dłużej. Nie będą się zacinały i nawet przy dużej eksploatacji nie będzie niebezpieczeństwa, że popsują się.

Klienci sami zdecydują, czy kupią maszynki do strzyżenia na kablu, bądź z akumulatorem. Należy tymczasem pamiętać o tym, że maszynki akumulatorowe mają wyznaczony czas działania, od ładowania do ładowania. Tymczasem, maszynki do strzyżenia włosów z kablem umożliwiają pracę w trybie stałym, lecz należy mieć na uwadze to, że kabel może ograniczać ruchy. Opłaca się także skierować uwagę na wysoką jakość akcesoriów do maszynek. Są nimi: noże, oliwki, nasadki, a także szczoteczki do oczyszczania. Coraz częściej w punkcie sprzedaży Progress dokonują zaopatrzenia także posiadacze barbershopów. W tych zakładach należy albowiem mieć wysokiej jakości maszynki. W sprzęcie barberskim dużą uwagę kładzie się do siły działania maszynki.

Klasyczne maszynki, na użytek prywatny funkcjonują na elektromagnes, natomiast polecane dla barberów i salonów fryzjerskich posiadają silnik wirnikowy, wyróżniający się bardzo długą żywotnością. Poza mocą maszynki ważne jest to, czy maszynka do strzyżenia będzie na kablu, czy ma zasilanie sieciowe. Udostępnione są również suszarki akumulatorowe. Eksperci z hurtowni podkreślają jednak, że wyjątkowo kompleksowe są maszynki akumulatorowo – sieciowe. Należy też zwracać uwagę na ilość funkcji maszynki pod względem możliwości regulacji długości strzyżeń. Dobrze będzie też dobierać akcesoria dodatkowe, jakimi są wymienny nóż, czy nasadki.