Prace nad różnorodnego rodzaju tkaninami trwają od wieków oraz ciągłe udoskonalenie receptury czy metody wytwórczej stanowi autentyczny przełom w danym czasie. Dzisiaj miliardy roczne wydawane są na wypatrywanie oryginalnych materiałów oraz ich użycie. W informatyce oraz motoryzacji tkaniny techniczne odgrywają coraz większą rolę zwłaszcza skutkiem tego, iż nowoczesny konsument wybierający drogi pojazd czy też elektronikę użytkową dla siebie, w żadnym wypadku nie chce rezygnować z właściwości estetycznych.

Jednocześnie co poniektóre stare i uznawane za mało interesujące tkaniny jak filc odsłaniane są na nowo w zasadzie za sprawą młodych i kreatywnych projektantów mody, którzy wprowadzają takie wysłużone włókniny na raz następny na rynek, pokazując masowemu odbiorcy, że wciąż zaszokować wolno pomysłowym wykorzystaniem tak niemodnego materiału. W jaki sposób się jednakże okazuje, każda włóknina z pozoru absolutnie nieatrakcyjna, może stać się interesująca przy znalezieniu dla niej dobrej formy. Jest to coraz częściej spotykany sposób na stworzenie pomysłowej instalacji czy zaskakującej kreacji.

Produkowanie oraz poszukiwanie nowych skuteczniejszych rozwiązań w zagadnieniach użytkowanych materiałów jest znaczącym detalem działania na współczesnym rynku – sprawdź tkanina na obicia. Co poniektóre firmy robią wszystko, aby cały czas oferować nowe tkaniny techniczne, nawet jeżeli ich prywatna linia produkcyjna nie żąda tego w nadzwyczajnym stopniu. Swoje patenty oraz oryginalne pomysły na nowatorskie włókniny wolno bo z powodzeniem rejestrować i tylko czekać na napływ pieniędzy z tytułu sprzedaży wszystkich swoich licencji. Dzisiejsza włóknina jest na wagę złota nie tylko w świecie przemysłu, ale choćby w świecie profesjonalnego sportu, gdzie minimalne nawet dominacja płynąca z zastosowania lepszego stroju, może przełożyć się na ostateczne zwycięstwo lub ewentualnie porażkę zawodnika. W przypadku perfekcyjnych federacji sportowych świata, wydatki na optymalizację strojów oraz oprzyrządowania sportowego sięgają od czasu do czasu dziesiątek milionów. Czasami odnieść sukces wolno niemniej jednak pomysłowym wykorzystaniem tak starej tkaniny jak filc. Czego najlepszym argumentem jest drastyczny wzrost sprzedaży torebek z tego materiału.