Wizażysta jest to osoba, która profesjonalnie zajmuje się aranżacją twarzy. Powinno się przez to spostrzegać różnego typu zabiegi upiększające – stosowanie maseczek, makijażu, pielęgnowanie włosów, brwi, rzęs, itp. Nader częstokroć wizażystę personifikuje się ze stylistą. Jest to jednakże istotny błąd. Wizażysta jest stylistą, lecz tylko do pewnego momentu.

Stylista oprócz aranżancji twarzy, frapuje się także globalnym wizerunkiem danej postaci – jego strojem, a nawet postępowaniem. Początków wizażu wolno doszukiwać się w starożytności. Już w dawnym Egipcie, popularne było wśród kobiet i mężczyzn, dekoracyjne malowanie twarzy i aplikowanie kosmetyków upiększających cerę. Największy rozwój wizażu, zauważamy jednakże od około 1920 roku. Nadszedł w takim przypadku ogromny rozwój modelingu. Twórcy nowiuteńkich kreacji, wymagali albowiem specjalistów, którzy połączyli by poprawnie make-up, z pełnym kostiumem modelki.

W dzisiejszych okresach z usług wprawnych wizażystów użytkują nie zaledwie modelki na wybiegu, ale także normalne kobiety. Aby stać się wizażystą trzeba w pierwszej kolejności odbyć makijaż permanentny ust warszawa. Niesłychanie przydatne w tym zawodzie mogą wyrazić się także studia z kosmetologii. Z racji, iż zawód ten jest nadal w Polsce nader mało umiany, zdobycie doświadczenia zdoła się okazać surowym orzechem do zgryzienia.

Mnogość ludzi zważa usługę wizażu za dobro markowe. Chociaż z roku na rok konsumentów salonów wizażu nadciąga, nadal jest to na nieszczęście zawód niszowy. Nadzwyczaj istotne w tym zawodzie są też osobiste predyspozycje. Każdy wizażysta musi mieć wyrafinowany smak oraz przysłowiową smykałkę. Co więcej pożyteczne są komunikatywność oraz bardzo istotna – wytrwałość. Jakże często zdarzają się bowiem kapryśne klientki, jakie pragną być imponujące w każdym calu. W zawodzie tym liczy się też fantazja. Wizaż zdołamy z całą pewnością przyrównać do sztuki, w jakiej decydującą rolę gra twarz kontrahenta. To na nią za pomocą preparatów, przelewa się całe piękno wizażu i serce samego wizażysty. Dla specjalisty wszelki klient, będzie konsumentem szczególnym.