Obecnie jesteśmy w stanie na różny sposób wykorzystać piankę polietylenową, jaka obecnie zyskuje wielkie poparcie w celach ocieplania pomieszczeń, czy podłóg. Jest to wynikiem tego, że ma ona wskazane przymiotniki specyficzne, jakie są jej plusami. O jakie cechy reprezentatywne tu może chodzić? W szczególe taka pianka jest bardzo lekka, elastyczna, poza tym jest materiałem nieścierającym się, chroniącym delikatne przestrzenie, również jest ona odporna na wilgotność. Poza tym należałoby wskazać, że posiada właściwości izolacji termiczno-akustyczne, oznacza to, że taka folia polietylenowa posiada strukturę zamkniętą. W jakim miejscu może zostać zastosowana taka pianka polietylenowa? W rozmaitych dyscyplinach budowlanych, zwłaszcza w budownictwie, stosowana w lekkich konstrukcjach podłogowych-chodzi tutaj o panele, jest ona tam stosowana, jako element izolacji termicznej. Też taka pianka nadzwyczajnie sprawdza się, jako zabezpieczenie delikatnych przedmiotów podczas transportu. Należałoby wskazać, że również nadaje się do izolacji kotłów lub też przewodów wentylacyjnych. Chodzi tu głownie o zabezpieczenie mebli i szczegółów drewnianych, części samochodowych, sprzętu RTV i AGD, szkła i wyrobów ceramicznych.

Należałoby wskazać na temat wykorzystania pianki polietylenowej, jaka okazuje się być materiałem wybitnie pożądanym- zarówno w budownictwie, jak oraz poza nim. Na początek podkreślmy, że jest taka piani polietylenowa materiałem izolacyjnym wykonanym ze spienionego polietylenu oraz jest ona stosowana w szeroko pojętej branży budowniczej. To przede wszystkim dzięki zamkniętej strukturze pianka polietylenowa gruntownie sprawdza się zarówno, jako izolacja termiczno-akustyczna stropów układana pod podłogi pływające, jak także pod panele podłogowe – sprawdź ocieplanie pianką pur. Takie typy pianek są również używane do izolacji innych urządzeń- choćby kotłów lub przewodów wentylacyjnych.

Należałoby też zapamiętać, że to dzięki swej sprężystości są one niezmiernie wygodne w montażu. A jeśli chodzi o jej właściwości fizyko-chemiczne, to pozwalają one natomiast na stosowanie ich w temperaturach od -40 do +95 oC. Tak w takim razie taki materiał użytkowany jest do izolacji, jak i zabezpieczenia rozmaitych przedmiotów, poza tym wykorzystuje się ją jako materiał zabezpieczający delikatne powierzchnie, eliminuje naszkicowania, odgniecenia, chroni przed wilgocią, nie wkracza w reakcje chemiczne z lakierami.