Współcześnie wiele ludzi zastanawia się nad tym, który strój będzie dla nich najbardziej właściwy, albowiem nie zawsze riposta nasuwa się sama. Nieraz nieodzowne jest przymierzenie wielu różnych ubrań w wielu odcieniach, aby dopiero natrafić na należytą drogę w tworzeniu dobrej kreacji.

Stale trzeba brać pod uwagę to, na jaką okoliczność będziemy pragnęli się ubrać, ponieważ tak oficjalnie, jak oraz prywatnie, będziemy zakładać na siebie coś kompletnie innego. Kiedy wobec tego będziemy chcieli postawić przede wszystkim na elegancję, należałoby skupić się na doborze takich ubrań, jakie będą posiadać raczej prosty krój – sprawdź odzież biznesowa damska. W ten sposób będziemy posiadać pewność, że nie przedobrzymy, głównie, jeśli pojedyncze detale ubioru będą posiadać jeszcze jakieś porywające zdobienia. Z kolei na spotkania o charakterze prywatnym najlepsza będzie odzież, w której będziemy czuć się swobodnie i ona również będzie mogła być elegancka, jednakże przede wszystkim powinniśmy postawić tutaj na podkreślenie swojej osobowości.

W ten sposób będziemy mogli znaleźć wyraźną różnicę pomiędzy rzeczami, w jakich będziemy chodzić na oficjalne spotkania, czy do pracy, a tymi, jakie założymy wówczas, kiedy będziemy pragnęli spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi. Dziś, jeżeli będziemy pragnęli ubierać się w swoim osobistym stylu, przekonamy się, iż nie jest to pod żadnym pozorem proste zadanie. Jedną z przyczyn jest to, że wszystkie style, jakie obowiązują, już mają własnych właścicieli, skutkiem tego także trudno jest pozyskać się na jakąś oryginalność.

Do tego, kiedy tak właściwie już uda nam się utworzyć taki strój, jakiego nikt jeszcze nie odkrył, ma prawo się okazać, że nie będziemy w nim wyglądać prawidłowo, a raczej trochę ekscentrycznie, wskutek tego też nie zawsze opłaca się być oryginalnym obojętnie od wszystkich innych kanonów, jakie będą w modzie obowiązywać. Najbezpieczniej jest wobec tego skonstruować swój styl z połączenia przeróżnych elementów z innych trendów, dzięki czemu będziemy mogli czuć się w danej kreacji komfortowo, a zarazem prezentować się dosyć interesująco. Nie wolno się wobec tego zdumiewać, iż wiele osób naturalnie wzoruje się na stylach, które są atrakcyjne w danym sezonie bądź czerpie z tych kreacji, jakie były atrakcyjne jakiś czas temu.