Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy jako gwarancja polepszenia kondycji skóry przeprowadzany jest w Studio Kosmetyki i Modelowania sylwetki w Kielcach przez wykwalifikowanych ekspertów z dziedziny kosmetologii. Odbywa się on etapami, co umożliwia finalnie na pozyskanie rezultatu skóry doskonale oczyszczanej, świeżej, zdrowej jak i odnowionej. W pierwszej kolejności ma miejsce neutralizacja niekompletnych atomów tlenowych przy zastosowaniu wody wodorowej. Wolne rodniki po złączeniu z jonami wodoru tworzą wodę i tlen, potrzebne dla skóry. Następny etap to eksfoliacja, czyli złuszczanie nieaktywnych warstw naskórka. Usunięte są obumarłe komórki, co umożliwia lepsze przyswajanie w trakcie zabiegu oczyszczanie wodorowe twarzy substancji aktywnych.

Kolejnym etapem jest dotlenianie, pozwalające na wprowadzanie antyoksydantów. Jednocześnie pobudzane jest wytworzenie białka występującego w tkance łącznej oraz kolagenu. Później, przeciwutleniacze są rozprowadzane po obszarze zabiegowym. Ochrania to skórę przed następnym wytwarzaniem się wolnych rodników a także przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Kolejno antyoksydant zostaje wprowadzony w głębsze warstwy skóry przy zastosowaniu głowicy emitującej ultradźwięki. Prowadzi to do poruszania się komórek oraz pojawienia się efektu termicznego. Można także spodziewać się wyciszenia struktur komórkowych, odprężenia mięśni, pobudzenia krążenia krwi oraz limfy. Oddziałuje to na lepszy metabolizm i regenerację komórek. Ostatnim etapem jest zabieg anti – aging, czyli lifting wykorzystujący bipolarną falą radiową. Pobudza to tkanki i włókna kolagenowe, ulepszając jędrność skóry oraz wygładzając ją. Zabieg wodorowego oczyszczania skóry porównywalny jest z zabiegami takimi jak: mikrodermabrazja wodna, infuzja, zastosowanie ultradźwięków, bądź zastosowanie prądów o częstotliwości radiowej równocześnie.