Panorama z lotu ptaka napawa dużą grupę ludzi. Panoramy podczas pracy na wysokościach nie są jednakże najważniejsze. Dla ludzi z pasją takie krajobrazy mogą się podobać. Niemniej jednak ludzie, którzy pracują na wysokościach mają trochę inne priorytety. Dla nich liczy się w głównej mierze bezpieczeństwo i fakt, żeby dotrzeć w całości na dół bez utraty zdrowia bądź bez innych przygód. Ważne jest też to ,by wykonać pracę do końca. Właśnie dlatego mycie witryn na wysokości w mieście Warszawa są tak poważane oraz szanowane. Są też wybitnie zawiłe, wskutek tego nie każdy ma prawo pochwalić się, że pracuje w firmie, która świadczy usługi wykonywane kilkanaście czy też nawet kilkaset metrów nad ziemią. To zależy od zlecenia i od tego, jakie prace trzeba wykonać oraz gdzie. Przeważnie takie prace dotyczą wielkich budynków, jakie potrzebują poprawy.

W pewnych momentach również konstrukcje potrzebują pewnej korekty. Nie opłaca się ustawiać dźwigu, dlatego zatrudnia się specjalne korporacje mające sprzęt, jakie zajmą się wszystkim oraz pokażą, jak powinno się uwzględniać tego typu prace. Na wysokościach bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Właśnie dlatego należałoby zatrudnić jednostkę, która przystępuje do wszystkich prac na wysokości wybitnie przezornie oraz w kluczowej mierze z należytym zabezpieczeniem. Tutaj prace wysokościowe to nie bagatela. Brak zabezpieczeń nawet nie wstępuje w grę. Wszystko musi pozostać odpowiednio wykonane, by takie prace mogły pozostać odpowiednio wykonane. Z reguły zabezpieczeniami są właściwe liny oraz uprzęże. Do tego warto doliczyć kaski oraz ubiór, który chroni.

Oczywiście, najważniejsza jest asekuracja, która między robotnikami jest cały czas widzialna. Dzięki takiej asekuracji wielu ludzi zostało już ochronionych. Jednostka zapewnia sprzęt oraz pokazuje, jak wykonywać pracę. Mimo to to człowiek musi cały czas się pilnować. Szczególnie, kiedy jest on paręset metrów nad ziemią i musi myśleć nie tylko o bezpieczeństwie, jednakowoż także o tym ,by wykonać wskazane zadanie. To nie jest w żadnym wypadku takie proste, jak zdołałoby się wydawać. Wiele osób zostałoby po prostu obezwładnionych w czasie samego wchodzenia na miejsce pracy.