Grupa Wiss pośród bardzo wielu usług oferuje też takie związane z gięciem blachy. Wyspecjalizowane świadczenia w zakresie gięcia blach różnego typu są realizowane precyzyjnie i terminowo, z uwagi na to, że firma posiada nowoczesny park maszynowy. Dlatego opłaca się nawiązać współpracę z Wiss, telefonując albo przesyłając formularz zgłoszenia za pomocą strony internetowej. Usługa taka jak gięcie blachy bielsko wykonywana jest przy użyciu nowoczesnych hydraulicznych pasów krawędziowych, sterowanych numerycznie. Ich całkowity nacisk wynosi dwieście dwadzieścia ton. Naciski te umożliwiają zgiąć blachy do dziesięciu mm grubości a także trzech m szerokości.

Doświadczenie pracowników Wiss oraz dysponowanie innowacyjnym sprzętem pozwalą na zginanie blach o bardzo skomplikowanych kształtach. Wysoka jakość i precyzja gięcia zagwarantowana jest na równi przy realizowaniu zamówień wielkoseryjnych, małoseryjnych, jak i pierwowzorów. Gięcie części następuje z dokładnością do 0,1 milimetra, ze 100% seryjnością. Kąty da się tymczasem korygować przez doginanie. Na stronie firmy można sprawdzić przykładowe realizacje i przekonać się, że w dziedzinie gięcia blach Wiss jest liderem.

Zginarki krawędziowe zrobią przewidywane czynności sprawnie, a obsługują je wykwalifikowani technicy. Spora baza zastosowanych akcesoriów dodatkowych umożliwia wszechstronne wykorzystania i elastyczność. Nie ma znaczenia długość, grubość, wytrzymałość, albo twardość blachy, ponieważ technicy używają do prac bezdotykowych systemów pomiaru kątów. Realizowana w Wiss obróbka plastyczna metali jest natychmiastowa, staranna oraz zapewnia najwyższą powtarzalność. Jest to nie tylko efektywne, lecz także opłacalne. Używana przez specjalistów technologia ma wyjątkowe znaczenie w wypadku zaplanowania powtarzalności całego procesu, kiedy to dąży się do uzyskania dużej serii jednolitychelementów przy niewysokim koszcie za 1 element. Wszechstronna technologia stosowana jest na cienkich, jak i na grubszych blachach.