Do jednych z najtrudniejszych obowiązków powierzanych na ogół mężczyzną przystaje naprawa wozów. Pracę tę trzeba w głównej mierze miłować, bowiem dominuje opinie, że mechanicy samochodowi narażeni są na notoryczne pobrudzenia rąk i ubrań. Smar, który występuję w wozach jest substancją błyskawicznie lepiącą się i osadzającą się niemal na każdej powierzchni. Jeśli chodzi tudzież o jej wyczyszczenie oraz wypranie, to nie jest to sprawa prosta. W tym celu należy użyć wybitnie mocnych detergentów, a oraz tak efekt gruntownie czystych ubrań może nie pozostać osiągnięty. Naprawy aut trzeba uczyć się w szkołach zawodowych, w jakich wymagana jest oprócz poznania teorii, także część praktyczna.

Doświadczenie w zawodzie mechanika automobilowego jest bezcenna, bowiem tylko na niej uczniowie poznają naocznie głęboką budowę klocka samochodowego, silnika spalinowego, chłodnicy oraz alternatora. Część praktyczna uwidocznia atuty oraz defekty tego zawodu. Do początkowych należy to, iż jest to dość dobrze płatna praca, natomiast do drugich ciągłe przesiadywanie wśród brudnych aut. Jest to nadzwyczaj trudny zawód gdyż niejednokrotnie jest nużący, wymiana chłodnicy lub naprawa silnika lub ewentualnie 059130277BD nie należy do bezproblemowych zajęć i żądają dużo siły fizycznej.

Jeśli na wielkie nasze nieszczęście zepsuje się nam stworzony przez nas samochód, to jedyną alternatywą jest zadzwonić po pomoc drogową. Ma ona wtenczas dwie możliwości, czy też zreperuje nam samochód oraz będziemy mogli pojechać do najbliższego warsztatu samochodowego lub wprowadzi nasze auto na lawetę i zawiezie w wybrane przez nas miejsce. Czekając na pomoc drogową, o czym ma obowiązek wiedzieć każdy znaczny kierowca należy popsuty samochód odpowiednio oznakować. Regulują to przepisy mówiące o ruchu drogowym. Do czasu naprawy, lub ewentualnie przewozu auta należy go przede wszystkim oświetlić i właściwie oznakować trójkątem ostrzegawczym. Trójkąt taki powinien być na stanie w każdym samochodzie, albowiem naprawa samochodu, szczególnie, kiedy zapadł już zmrok może być niesłychanie niebezpieczna również dla posiadacza naprawianego samochodu, jak oraz mijających go innych pojazdów.