Z trudem określić jak wielką rolę odgrywa informacja w życiu każdego z nas. Bez właściwej wiedzy nie bylibyśmy w stanie niemalże nic zrobić. Informacja to nie wyłącznie wiadomości polityczne ze świata oraz kraju, wiadomością jest wszystko, co może wspomóc nam w powszednim funkcjonowaniu. Ulotki marketingowe informują nas gdzie są restauracje przeróżnego rodzaju, instrukcje obsługi pomagają w posługiwaniu się oprzyrządowaniem elektronicznym, lub w złożeniu szafki. Zawiadamiani jesteśmy o ewolucjach dzieci w szkole, o zwolnieniach w pracy, o zmianach w przepisach. Wszystko, czego potrzebujemy możemy prędko oraz bez trudu odnaleźć w Internecie.

Na co dzień zalewani jesteśmy ogromem informacji z każdego kraju, z każdej dziedziny życia. Definicja informacji mówi, iż są to wszelkiego rodzaju dane, jak liczby bądź obrazy, jakie zwiększają poziom wiedzy człowieka. Podlegają one interpretacji i zostają wykorzystane w oczekiwany sposób. Od najmłodszych lat wszyscy dookoła nas oceniają jak ekspresowo przyswajamy oryginalne wiadomości i jak je wykorzystujemy. Człowiek jest istotą z natury atrakcyjną świata. Szczególnie, kiedy otaczająca nas rzeczywistość ulega ciągłym przemianom, i nadal kryje w sobie dużo tajemnic.

Pragnęlibyśmy wiedzieć wszystko, a niejednokrotnie wydaje nam się, że nie wiemy nic – przetestuj wobec tego 24-gazeta.pl. Do tej pory niewiele wiemy np. o działaniu ludzkiego mózgu, pomimo badań prowadzonych latami. Przez całe nasze życie dowiadujemy się czegoś oryginalnego, poznajemy innowacyjne fakty.

Pewne informacje są dla nas niezbędne, inne traktujemy jedynie, jako ciekawostki urozmaicające niebezbarwną rzeczywistość. Są to informacje, o których jesteśmy w stanie podyskutować ze znajomymi przy kawie, zazwyczaj są to informacje dotyczące wydarzeń zagranicznych. Nie wolno jednakże wyimaginować sobie życia bez dostępu do jakichkolwiek wiadomości. W obecnych czasach głównym źródłem wiedzy jest Internet, telewizja także ciągle cieszy się popularnością, szczególnie serwisy informacyjne, mniej kanały tematyczne. Natomiast coraz rzadziej sięgamy po prasę powszednią lub też miesięczniki, w następstwie tego, że są one dostępne w Internecie.