Jedną z najbardziej znanych typów wentylacji jest w dzisiejszych czasach na rynku budowlanym klimatyzacja znana nam, jako grawitacyjna. Tego typu wentylacja grawitacyjna jest nie tylko w największym stopniu znanym systemem, lecz też tym, który to przeważnie jest selekcjonowanym przez konsumentów, którzy to w swym mieszkaniu pragną sobie zapewnić stale imponującą i wspaniałą atmosferę. Jest to bardzo prosta wentylacja, ale pomimo swego nieskomplikowanego asortymentu jest to wentylacja bardzo wydajna. Taka wentylacja gwarantuje nam znakomity obieg powietrza, który to powoduje, iż w każdym pomieszczeniu panuje naprawdę przednia aura. Naturalnie należałoby dostrzec, że powietrze dostanie się na przykład za pomocą nieszczelnych okien, czy też drzwi, ale nie stale jest to powietrze świeże. Z tego również powodu, aby je oczyścić winien być odpowiedni układ wentylacji, jaki sprawi, iż cała aura będzie w cali zdezynfekowana i wygodna dla naszego układu.

Obecnie taka wentylacja jest względnie tania, dlatego ktokolwiek z nas zdoła sobie na nią pozwolić. W dzisiejszych czasach na rynku istnieje nader wiele bogatych ustrojów wentylacyjnych, jakie to mają naprawdę fenomenalne właściwości. To powoduje, że wentylacja, żeby spełnić potrzeby każdego swego konsumenta musi funkcjonować bezbłędnie, a co więcej musi powstawać z wykorzystaniem współczesnych maszyn oraz urządzeń, a przede wszystkim nowomodnych substytutów, jakie to wywołują, iż w naszym życiu zawsze panuje fenomenalne powietrze, które to niczym nie jest zakażone. To naturalnie dzięki temu wszelkiego dnia czujemy się komfortowo i doskonale funkcjonujemy.

Mówiąc o naturalnej wymianie powietrza w polskim mieszkaniu, zawsze mamy na myśli element, jakim to jest Nestro. Jeśli w związku z tym chcemy cieszyć się wszelkiego dnia czystym powietrzem wybierzmy dla swojego budynku wentylację, jaka to ma temperament grawitacyjny. Naturalnie podobnie dobrze możemy nabyć wentylacje o kręgosłupie mechanicznym. W tym miejscu przepływ powietrza jest się na dewizie funkcjonowania wentylatora i można swobodnie ustawić go według własnych pragnień. To sprawia, iż pracę całej wentylacji zdołamy normować zawsze tak jakże nam to odpowiada.