Podsumowanie godnych polecenia kart kredytowych, obejmujące najważniejsze informacje podane jest w sieci. Można w nim znaleźć wiadomości o tego typu sprawach jak: opłata za kartę, oprocentowanie, prowizja za wypłaty z bankomatów, bądź obowiązujący okres bez odsetek. Po porównaniu paru propozycji można wybrać dla siebie idealną i złożyć wniosek, przechodząc w osobny odnośnik.

Przejdzie się wtedy na stronę wybranego banku, aby złożyć wniosek o kartę kredytową maksymalnie dostosowaną do swoich oczekiwań oraz możliwości spłaty.

W karta kredytowa umieszczone są tylko bieżące rozwiązania, co bardzo ułatwia wybór. Ze względu na to że karty kredytowe zaliczają się do złożonych produktów finansowych, pomysłodawcy zestawienia postanowili rozdzielić ich cechy na 4 sekcje: koszty związane z używaniem karty, bonusy jakie wynikają z użytkowania karty, długość okresu bezodstetkowego, nagrody wynikające z założenia karty kredytowej.

Eksperci podpowiedzą także użytkownikom kart, by przed doborem właściwej zwrócili uwagę na kwestie jakimi są: kwota za wydanie karty kredytowej, kwota za wydanie karty dodatkowej, kwota za korzystanie, koszt wypłacenia pieniędzy z bankomatów, transakcje bezgotówkowe kartą, płacenie kartą za granicą, kwota za przekraczanie limitu na karcie. Wszystkie aktualizacje podawane są w zestawieniu na bieżąco. Można być biernym właścicielem karty, aktywnym właścicielem.

Ranking rozszerzony o analizy specjalistów pozwala bez kłopotu znaleźć najlepszą kartę kredytową. Zaprezentowany produkt finansowy jest przydatny i pozwala wyraźnie poprawić kondycję domowego budżetu. Należy tylko z karty skorzystać w zdroworozsądkowy sposób. Doceniać kartę kredytową można szczególnie wówczas, gdy ma się niespodziewane opłaty. Ranking zawiera opcje kart kredytowych ze wszystkich instytucji bankowych, co ma znaczenie na równi dla osób, które kartę kredytową dobierają po raz pierwszy, jak i dla takich osób, które chcą zmienić ten produkt na inny.