Idąc za przykładem zachodnich państw, polskie kobiety zmieniły swoje nastawienie do ciąży. Przez dużo lat, uważano, że ciąża jest stanem niesłychanie intymnym, wyraźnie wstydliwym, skutkiem tego im mniej widać zaokrąglony brzuszek, tym poprawniej. Inna kwestia, iż dostępne dla dam w ciąży ubrania nie zachęcały do jakiejś nadzwyczajnej prezentacji oraz gigantycznego zadowolenia ze własnego stanu.

Patrząc na współczesne kobiety będące w odmiennym stanie, widzimy, że ciąża potrafi wyraźnie dorzucić skrzydeł, kobiety, dziewczyny starają się być jak najbardziej interesujące, nie ma już żadnej mowy o cnotliwym ukrywaniu brzuszka pod wielkimi ubraniami, szalami. Duszne lato, to okres szczególnie niewdzięczny dla kobiet w ciąży. Podwyższona masa oraz waga ciała, puchnące nogi, uciski, wysokie temperatury – to wszystko powoduje, że kobiety czują się słabsze, szybciej się męczą – wskutek tego sprawa odzieży, jaką się w tym okresie ubiera jest nadzwyczaj ważna. Bezwzględnie, najważniejsze jest profesjonalne obuwie.

Lekkie, przewiewne, wygodne – nic gorszego jak obuwie, które powodują ucisk na spuchniętych stopach. Starajmy się nosić ciuchy z oczywistych materiałów – najprawidłowiej z bawełny, lnu, nawet kiedy będą zaadaptowane do naszego okrągłego brzuszka, nie będzie w nich za gorąco – sprawdź sukienki dla ciężarnych. Teraźniejsze kobiety ubóstwiają iść w spodniach.

Beż najmniejszego kłopotu wolno aktualnie zakupić lekkie, letnie spodnie z doskonałych materiałów, zaadaptowane do każdego miesiąca należącej do nas ciąży. Czas ciąży jest fenomenalnym okresem w życiu każdej kobiety.

Wskutek tego, zamiast frustrować się zmieniającą sylwetką, każda kobieta powinna być dumna ze własnego zaokrąglonego brzuszka. Zmieniająca się sylwetka, wymaga od nas ubioru, w którym każda z kobiet będzie się czuła prawidłowo, wygodnie oraz kobieco. Nim wybierzemy się do sklepu z zamiarem zakupu nowych ubrań, odpowiednio jest przejrzeć swoją szafę. Ubrania typowo ciążowe obejmują w zasadzie wyłącznie okres od czwartego do dziewiątego miesiąca, u wielu pań znacząco brzuszek powiększa się dopiero w szóstym miesiącu.