Odkąd jedynie sięgnąć pamięcią, w stworzonym przez nas kraju zawsze istniał problem mieszkaniowy. Mimo powstających od kilkunastu lat dużej ilości mieszkań, kłopot braku mieszkań jest bez ustanku aktualny. Gdy prywatni deweloperzy rozpoczęli konstruować mieszkania, sprzedawały się one na przysłowiowym pniu. Duża grupa chętnych, pozyskiwało ‚dziurę w ziemi’, nie mając nawet pewności, kiedy odbiorą swoje wymarzone mieszkanie.

Rynek nasycił się apartamentami, kosztownymi apartamentami. Ci, których nie było stać na kupno własnego M kilkanaście lat temu, też oraz dziś mają trudności finansowe, a również obawy o zadłużenia mieszkaniowe na kilkadziesiąt lat – wypróbuj skup nieruchomości za gotówkę Kraków.

W następstwie tego problem mieszkaniowy w dalszym ciągu istnieje i przez dużo lat będzie jeszcze istniał, póki nie powstanie program, budownictwo proponujące mieszkania pod wynajem. Jeśli ceny najmu będą dostępne, niższe od raty zadłużenia oraz czynszu za mieszkanie wynajmowane prywatnie, sektor mieszkaniowy na pewno w końcu się ustabilizuje, a ludzie będą mieli gdzie mieszkać. Jakkolwiek nie każdy musi mieć mieszkanie własnościowe. Zdołałoby się wydawać, iż zanim kupimy nasze pierwsze mieszkanie, będziemy musieli na nie odrobinę poczekać.

Jednakże teraz młodzi ludzie mogą znacznie wcześniej wyprowadzić się od rodziców, bo można skorzystać z atrakcyjnego dofinansowania. Przekonamy się, iż jest to niesłychanie porządne rozwiązanie, zwłaszcza, jeżeli młodzi ludzie nie będą mieć wygórowanych żądań na przykład co do metrażu takiej nieruchomości.