Oferta noclegowa to w głównej mierze przedstawienie klientom co jest do dyspozycji. Jeśli dany obiekt wyraźnie się reklamuje wtedy ludzie entuzjastyczniej tam przyjeżdżają. Jeżeli gra toczy się o noclegi to reklama jest niezmiernie istotna, ponieważ dzięki niej ludzie są informowani gdzie są wolne miejsca. Każda oferta jest prezentowana w inny sposób albowiem to wszystko zależy od obiektu i stanu ich finansów. Jeżeli są to drogie hotele to z reguły one przeważają w ofertach dla kontrahentów.

W tej chwili duży wpływ na rynek noclegów oraz ich oferty ma Internet. Tutaj każdy ma okazję zademonstrować swoja bazę noclegową, zaprezentować szczegóły a też podać cenę. Najwięcej ludzi często korzysta z ogólnopolskich oraz ogólnoświatowych portali turystycznych – tam z pewnością polecany będzie nocleg Siedlisko-Roztocze.com.pl – Noclegi i Agroturystyka. Dają one za należytą sumę wskazane możliwości reklamy. Wykorzystywanie z nich daje także możliwość przedstawienia fotografii noclegów co jest dla konsumentów podstawą rezerwacji. Jeżeli do tego cena jest perfekcyjna to znak że oferta jest trafiona. Oferty wolno składać także w innych środkach masowego przekazu takich w jaki sposób gazety, radio lub telewizja. Noclegi okazyjne to nic innego w jaki sposób rezerwacja w dniach świątecznych czy też wolnych od pracy. Są to wyjątkowe dni w zależności od tego, co się świętuje. Jeśli są to długie weekendy wówczas obiekty noclegowe są oblegane nawet parę tygodni wcześniej.

Należy dosyć szybko rezerwować miejsce bo wybór staje się coraz mniejszy. Noclegi okazyjne mają inną cenę niż w dni powszechne czy podczas lata. Jeśli budynek ma kolosalny popyt to może nawet wykorzystać zniżki dla kontrahentów. Są również takie bazy noclegowe które pragną zarobić i wówczas noclegi są droższe. Najbardziej wyszukiwanymi noclegami są te świąteczne i noworoczne.

Wiele podróżników już we wrześniu szuka sobie miejsca na noclegi albowiem im bliżej świąt tym wybór staje się znacznie bardziej ograniczony. To jedna taka okazja w roku kiedy wiele osób pragnie pojechać w to samo miejsce na parę dni. Święta są fenomenalne skutkiem tego noclegi na ten czas są wszelkie zajęte. Natomiast na taka okazje jak walentynki przygotowane są noclegi szablonowe dla par zakochanych. Pokój wówczas jest dekorowany oraz są pomocnicze atrakcje przygotowane.