Niemało osób, które już korzystało z wizyt u psychologa, nieraz śmieje się z metod, jakie są u niego stosowane. Poczucie humoru zależy od indywidualnego przypadku oraz u każdego, osobnego człowieka jest inne i nie wypada go negować, jednakże to zapytanie, które jest na ustach każdego psychologa, jest tak naprawdę, niezwykle ważne. Psycholog w szeregu przypadków pyta, co czujesz, jak się czujesz, jak się z tym czujesz.

Wydawać by się zdołało, iż specjalista umysłu ludzkiego jest zmuszony do tego typu schematu zachowań, mimo to w rzeczywistości, takie zapytania mają duże znaczenie dla każdej terapii i dla każdego pacjenta, co weryfikuje Poradnia Harmonia. Czucie jest nierozerwalnie powiązane z przeżywaniem życia oraz właśnie tak, jak kto reaguje na wszelkie jego aspekty, jest znaczącą informacją dla psychologa. Niektóre reakcje są przesadzone, niektóre żadne, a do zadania psychologa należy określenie, czy są adekwatne i możliwe podpowiedzenie, w jaki sposób może się reagować, by nikt na tym nie ucierpiał.

Czasem może się wydawać, że przyzwoiciej jest nic nie czuć, jakkolwiek to nie jest prawdziwe stwierdzenie, w następstwie tego że człowiek jest skonstruowany wspólnie z ośrodkiem odczuwania. W zasadzie to, iż nie czuje się nic, też jest zaburzeniem i powinno być korygowane przez profesjonalistę, najporządniej psychologa, choć ma prawo się skończyć na lekarzu psychiatrze. Nie da się naprawić życia w ciągu jednej godziny, czy także spotkania u specjalisty.

Niezmiernie wielokrotnie korzystna jest ich seria. Chyba, że konsument ma ochotę na jednorazową radę, jakiej psycholog także z przyjemnością udzieli. Jednakowoż w znacznej większości przypadków każdy fachowiec jest w stanie dostrzec materiał, nad jakim konsument powinien popracować. Psycholog nie jest nachalny.

Zwraca uwagę, iż istnieje problem, jednak nie namawia gorąco na dalsze uczestnictwo w terapii, jeśli klient widocznie tego nie chce, ponieważ psycholog wie, iż to jest życie kontrahenta oraz jeżeli rzeczywiście stwierdzi, że nie radzi sobie z życiem, to powróci. Jak już pozostało wspomniane wcześniej, nie da się rozwiązać kłopotu za pomocą jednego spotkania ze fachowcem, ponieważ okazuje się, że większość kłopotów wymaga dogłębnej analizy psychologicznej oraz użycia adekwatnej terapii, a do tego przydatny jest pewien proces.