Operacja, którą jest endoproteza kolana stosowana jest przeważnie w zawiłych przypadkach, kiedy tak właściwie nasz staw kolanowy uległ nieomalże całkowitemu uszkodzeniu, ból jest dominujący, zaś żadne inne zabiegi są nieefektywne. Jednakże nim zdecydujemy się na stworzenie zabiegu, którym jest endoproteza kolana musimy wiedzieć, które ewentualne zawiłości nam grożą, oraz do jakich powikłań może dojść.

W głównej mierze decydując się na zabieg, jakim jest endoproteza kolana przynależy mieć na uwadze to, iż niektóre leki wywołać są w stanie reakcje alergiczne, objawiające się zaczerwienieniem, opuchlizną, czy nawet zakłóceniem rytmu serca – przydadzą się również wyposażenia typu Ortomedika sklep rehabilitacyjny kraków. Oprócz tego może dojść też do krwotoku naczyń krwionośnych, a nawet uszkodzenia nerwów, co w następnej kolejności doprowadzić ma okazję nawet do częściowego paraliżu stopy. W trakcie tego zabiegu zdarzyć się ma prawo także pękniecie kości, i zakorkowanie naczyń krwionośnych, w wyniku, czego pojawić się mogą w stworzonym przez nas organizmie mikroskrzepy.

Także po wykonaniu zabiegu może dojść do niepożądanych skutków ubocznych, jak na przykład do pęknięcia metalowych śrub, lub także płytek. Nie da się też wykluczyć faktu, że skutkiem incydentalnym zabiegu będzie różnica w długości obu nóg, a również pęknięcia zszytej tkanki oraz blizny. Wziernikowanie wnętrza stawów nazywane jest inaczej, jako artroskopia. Zabieg ten przeprowadza się tylko w profesjonalnych warunkach, co świadczy, iż z pełnym przygotowaniem lekarz chirurg może zrealizować zabieg, jakim jest artroskopia na sali operacyjnej. Zabieg artroskopia jest zabiegiem ciężkim, w następstwie tego również wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, lub też też znieczuleniu ogólnym. Zabieg operacyjny, którym jest artroskopia polega zwłaszcza na wprowadzeniu urządzenia, które zwane jest artroskopem w okolicę stawu. Zabieg ten rozpoczyna się od wykonania delikatnego nacięcia a później wpisaniu w miejsce to urządzenia.

Po czynności, jaką jest wprowadzenie owego urządzenia do wnętrza stawu inauguruje się roztwór złożony z soli fizjologicznej, jaki upraszcza obejrzenie stawu oraz konsekwencji wprowadzenia artroskopu. To naturalnie dzięki temu wolno ocenić strukturę wewnętrzną, oraz jak zachowuje się urządzenie w naszym organizmie, oraz czy nie sprawia jakichkolwiek skutków ubocznych. Oprócz tego ocenić wolno chrząstki stawowe, łąkotki, oraz błonę maziową oraz mięśnie. Zabiegi artroskopowe mogą dotyczyć stawów: barkowego, biodrowego, kolanowego oraz skokowego.