Nikt nie zaprzecza, iż przeprowadzka do nowego lokalu jest okazałym zdarzeniem oraz gwałtowna zmiana miejsca zamieszkania umie być nie lada historią a przy okazji stresem. Większa część ludzi zwraca najbardziej szczególną uwagę na niesamowite koszt, jakie niesie ze sobą nie tylko kupno nieruchomości, jakkolwiek późniejsze urządzanie domu, jego ubezpieczenie lub ogrzewanie. Utrzymanie kolosalnej nieruchomości kosztuje jeszcze znacznie więcej, jednak wydatki na wyposażenie wnętrz domu dwupiętrowego o wielgachnym metrażu to także bolesne wyzwanie.

Wypada nie lada oszczędności, by móc pozwolić sobie na tego typu inwestycję. Z drugiej kwestii trudno zdumiewać się tym, którzy na urządzanie domu entuzjastycznie wydaliby drugie tyle, co na jego kupno – wszak większość rodzin planuje przetrwać w domu nie jedno, a kilka dodatkowych pokoleń oraz puszczać następnych potomków z tego miejsca w świat. Oszczędzanie na wyposażeniu naturalnie jest nieraz uzasadnione – szczególnie w przypadku tych rodzin, które na kupno nieruchomości zaciągnęły obszerny kredyt.

Nie wszyscy są jednak w takiej sytuacji i coraz to częściej na rynku usług dekoratorskich i projektanckich przybywa zaciekawionych kompleksowym projektem nowego mieszkania czy całego domu. Ludzie, jacy potrafią przystosować wyposażenie wnętrz do potrzeb i kapitalnej koncepcji zdaniem konsumentów zawsze znajdą zlecenia dla siebie – my rekomendujemy jako dodatek nabyć świece zapachowe. Muszą niemniej jednak wykazywać się pewnymi predyspozycjami.

Znakomity dekorator wie nie wyłącznie jak przeprowadzić urządzanie domu oraz odwzorować różne charaktery lokatorów w wybranych meblach oraz dodatkach, niemniej jednak potrafi też w trakcie zakupów i poszukiwań zmieniać własne koncepcje oraz odróżniać towary godne swojej ceny od tych zdecydowanie przecenionych. Umiejętność odróżnienia naciąganych mebli od tych, jakie rzeczywiście niosą ze sobą pewną estetyczną wartość jest czymś, co bezpośrednio rozróżnia zawodowców dekoracji od całkowitych amatorów. Sprzedawcy na pewno z większą łatwością namawiają na kupno laików, którzy sami urządzają swój dom, aniżeli fachowych projektantów wnętrz mieszkalnych.