Coraz częstszym produktem proponowanym w bankach jest konto ze zwrotem paru procent za dokonane zakupy, lub ewentualnie opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, żeby konsument zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, więc takie konto, by sprawić tą propozycję. Niemniej jednak abym mógł otrzymywać takiego rodzaju zwrotu za płatności w sklepach muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwnym razie nie pozyskam zwrotu. Jest to praktyczna opcja, albowiem nie należy zbierać paragonów. Niestety nieraz jest tak, że suma zwrotu nie może naruszać pewnej kwoty przeważnie ok 60 zł miesięcznie. Inne banki dają premię roczną, nieliczne instytucje finansowe nie maja limitu na zwrot oraz wtenczas jest ot właściwie zyskowne. Jednakże figura lubiąca oszczędzać na zakupach z pewnością ucieszy nawet z niewielkiej kwoty, jaką uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeśli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – znacznie więcej na stronie https://www.styl.pl/dom/news-gdzie-lokowac-swoje-oszczednosci,nId,2507373 – Gdzie lokować swoje oszczędności?. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju niestety nie jest perfekcyjna i nie zapowiada się, aby w niedługiej przyszłości zmieniło się na lepsze, dla tego także obywatele naszego kraju są coraz bardziej podatni na rozmaitego typu upusty, czy zwroty za zakupy. Trochę pokaźniejsze zwroty są dostępne w kartach kredytowych, jednak płacąc kartą zaciągam dług, jaki jest oprocentowany. Mam, co prawdziwość czas bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w którego czasie mogę wyrównać rachunki zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu żadnych odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Selekcjonując tę opcję nie mam ograniczeń, co do kwoty zwrotu na miesiąc. Również punkty sprzedaży zezwalają zaoszczędzić na zakupach i wręczają swoim klientom bony rabatowe bądź też organizują różnorodnego rodzaju akcje np. zbieranie nalepek, których należyta ilość uprawnia do nabycia jakiegoś produktu za pół ceny bądź też gratis.

Rzecz jasna po jednym zakupie nie uzyskam od razu odpowiedniej ilości punktów, aby móc skorzystać z promocji, jednakowoż po dwóch czy też trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Następnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, jakie można zakupić przy kasie w niektórych marketach za trochę mniejsza kwotę niż rzeczywista wartość, a później taki bon można komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest dużo i wiele innowacyjnych sposobów pojawia się od wytwórców oraz marketów, jednakże pamiętajmy, że wszystkie rabaty oraz tak już wcześniej pozostały wkalkulowane przez duże sieci marketów.