Przedstawmy sobie, że wchodzimy do punktu sprzedaży – w jednym, odczuwamy się dobrze, chcemy się porozglądać i pewnie coś kupimy, a w drugim – natychmiast chcemy wyjść. Od czego zależy nasze pierwsze doświadczenie? Na pewno nie od towaru na sklepowych półkach, bowiem wiemy jeszcze przed wejściem, co sklep proponuje. To sprzedawcy powodują na nas takie a nie inne doświadczenie. To od nich zależy, czy zostaniemy tu na dłużej, czy niedługo wyjdziemy. Strony www, to takie punkty, gdzie też napotykamy się ze sprzedawcami, chociaż ich nie spostrzegamy. I tak jak w typowym sklepie, tak i tutaj najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Tworzenie stron www nie polega wyłącznie na wpisaniu danych firmy, wstawieniu kilku fotografii, przedstawieniu oferty.

Albowiem ta strona internetowa będzie musiała dla nas pracować, trzeba niesłychanie dobrze przemyśleć jak ma być skonstruowana, by tak jak w ulubionym sklepie, chociażby porozmawiać ze sprzedawcą. To co perfekcyjne, powinno być w sklepie na eksponowanym miejscu, by konsument od razu zwrócił na to uwagę. Każdy właściwy sprzedawca ma z pewnością swoje sztuczki, które pozwolą klienta związać ze sklepem na dłużej. Nie wystarczy posiadać stronę firmy – wypada zapracować sobie na zaufanie i lojalność konsumentów, a to już wymaga wielu pomysłów.

Strony internetowe są wizytówką firmy, jakkolwiek to my musimy uczynić, żeby konsument odwiedzając prowadzoną przez nas firmę w internecie był usatysfakcjonowany, a jego odwiedziny nie były pierwsze i ostatnie – to potwierdza arkadiusz nagięć. Najważniejsze jest stworzenie niesłychanie dobrych relacji z kontrahentami. Internauci, odwiedzając strony www, ubóstwiają na nich odkryć jakieś ciekawostki, rady z danej dziedziny, posiadać możliwość zadania zapytania i uzyskania szybkiej odpowiedzi. Jeśli zdecydujemy się na taki typ kontaktu z kontrahentami, musimy pamiętać, że odpowiedzi powinny być udzielane w krótkim czasie.

Kilkudniowy termin odpowiedzi prawdopodobnie sprawi, że stworzony przez nas przypuszczalny konsument już nie będzie jej oczekiwał, a i prowadzoną przez nas stronę będzie omijał szerokim łukiem. To, że sprzedawcy nie widać na stronie, nie znaczy, że konsument nie oczekuje kontaktu z nim. W następstwie tego przystępując do pracy nad stworzeniem strony www, powinniśmy od początku wiedzieć czego chcemy, i jak mają mieć wygląd nasze kontakty z klientami.