Kiedy nasze dziecko jest małe traktujemy je jak oczko w głowie. Jednakże lata mijają oraz nadchodzi dzień, kiedy również ono dorasta do tego, by podjąć obowiązek szkolny. Edukacja dziecka inicjuje się albowiem już w piątym roku jego życia, kiedy tak właściwie udaje się do zerówki. Jest to etap przygotowujący do szkoły podstawowej – tam nauka będzie towarzyszyła naszemu potomkowi przez następne sześć lat. Mądrość uzyskana w czasie pobytu w przedszkolu z pewnością pomoże dziecku znaleźć się w szkolnych realiach.

Mimo to nie chodzi tutaj tylko o wiadomości oraz zdolności, takie w jaki sposób rozróżnianie kolorów, literek czy cyfr. To w przedszkolu bowiem dziecko uczy się prawidłowych relacji z równolatkami, życia w grupie oraz zasad w niej panujących, a atrakcyjną opcją pomocy są także tablice manipulacyjne – znacznie więcej na tablice sensoryczne. Nawiązuje pierwsze znajomości, przyjaźnie. Tworzą się także paczki przyjacielskie, jakie notorycznie będą towarzyszyły naszym dzieciom przez całą szkołę podstawową.

Przedszkole to też doborowa okazja by nauczyć naszego malucha trochę samodzielności. To też wyzwanie dla nas, gdyż powinniśmy porzucić nieustanne pilnowanie swojego malca i wierzyć, że sobie poradzi. Rodzice dla własnego dziecka są w stanie zrobić wszystko. Troska o jego potrzeby staje się dla nich najistotniejszym wyzwaniem życiowym. Dbają o to, żeby malec zawsze miał czyste ubranie, pełny brzuszek i perfekcyjne zabawki. Rozumieją też, że wiedza zdobyta we wczesnych latach dzieciństwa przyniesie plon w dorosłości.

Skutkiem tego właśnie edukacja pociechy staje się dla nich nadrzędną kwestią już od momentu pierwszych dni z zerówce malucha. Pilnują oni, aby nauka zawsze kojarzyła się dziecku pozytywnie, rozbudzają w nim ciekawość świata, rozszerzają jego horyzonty. To naturalnie dzięki temu mają pewność, że ich pociecha nie tylko nie będzie odstawała od grupy, niemniej jednak także będzie się w niej pozytywnie wyróżniać. Im więcej wrażeń i bodźców dostarczymy malcowi w dzieciństwie, tym łatwiej będzie mu się odszukać w szkolnych realiach. Dziecko jest albowiem ciekawe świata, wszystko je interesuje i łaknie wiedzy.