Koty to istoty, jakie akompaniują człowiekowi od wybitnie dawna, niemniej jednak nie od zawsze były one takie potulne jak jest to teraz i nie od zawsze można było nawiązać z nimi tak bliskie relacje jak dzieje się to aktualnie. Koty to zwierzęta stadne, które dzielą się obecnie na dwa koronne rodzaje, z jakich wyróżnia się dalsze podkategorie. Pierwszy rodzaj to dzikie koty, które charakteryzują się niezwykle rozległymi rozmiarami i zamieszkują dżungle i tereny bardziej pustynne, w zależności od rodzaju kota, odpowiednio na całym globie. Przeważnie niemniej jednak spotyka się je w Afryce, w szczególności tygrysy i lwy.

Prócz tego spotkać można też pumy. Lamparty czy rysie, a także gepardy. Jakikolwiek z nich jest drapieżnikiem i żywi się innymi zwierzętami, które upoluje. Natomiast jak chodzi o koty domowe, to są one jak wiemy znacznie mniejszych rozmiarów oraz nadzwyczaj wielokrotnie mieszkają z nami ludźmi w domach. Najbardziej atrakcyjne koty to tak zwane dachowce, innymi słowy koty, których jest najwięcej oraz jakie widuje się na ulicach.

Aczkolwiek istnieją także koty rasowe, które są celowo hodowane i które kosztują sporo, jednak ludzie także je zdobywają oraz bardzo się w nich lubują – wypróbuj https://abc-kot.pl/. Fascynacja strasznymi zwierzętami towarzyszy ludziom od dawna. Niestety w niektórych wypadkach fascynacja taka przeradza się w schorowaną potrzebę posiadania dzikiego zwierzęcia dla siebie. W niektórych państwach jest to nawet legalne, bardzo niejednokrotnie widzi się przypadki tego typu w Ameryce, gdzie ludzie posiadają dzikie koty takie jak tygrysy czy lwy i hodują je po to, aby je wyprzedawać. Nierzadko zwierzęta te spędzają swoje życie w niepomocnych warunkach, na pewno gorszych aniżeli byłoby to na wolności gdzie same musiałyby walczyć o przetrwanie tak jak to się dzieje z natury.

Straszne koty są piękne i temu nie wolno zaprzeczyć, to duże zwierzęta, jakie są w stanie osiągać nawet parę metrów długości. Ich masa i prędkość jest tak duża, iż nie sposób jest przed nimi uciec. Wśród dzikich kotów te, które robią najogromniejsze wrażenie to bezsprzecznie tygrysy, bowiem są one śliczne. Niestety nieraz są zabijane po to, aby pozyskać z nich skórę, z której wykonuje się futra lub ozdoby do domu. Takie jest właśnie okrucieństwo tego świata.